SZEŚCIOLATKI W SZKOLE ?

0
828

To, czy nasze dzieci powinny rozpocząć edukację w wieku sześciu lat, rzeczywiście wzbudza wiele kontrowersji. Ostatnio jednak minister Katarzyna Hall wypowiedziała się w tej sprawie, poprawiając humor wielu rodzicom.

Dokonała analizy wyników rekrutacji sześciolatków do klas pierwszych szkół podstawowych w 2011 roku. Okazało się, że tylko 23.6% uprawnionych do podjęcia nauki w klasie pierwszej wybrało te możliwość.

Dlatego też pani minister uważa, że być może należy ten nowy obowiązek rozłożyć na dwa lata. Proponuje więc: „ aby w roku szkolnym 2012/2013 obowiązek szkolny objął dzieci urodzone w 2005 roku i sześciolatki urodzone do końca sierpnia 2006 roku, zaś rodzice dzieci urodzonych od września 2006 roku mieli wybór. W roku szkolnym 2013/2014 obowiązek szkolny niech obejmuje już wszystkie sześciolatki urodzone w roku 2007 i od września 2006 roku.

Poza tym byłaby utrzymana możliwość przyspieszania i opóźniania rozpoczynania realizowania obowiązku szkolnego na wniosek rodzica poparty opinią poradni. W oparciu o te dane, które dotychczas udało się zebrać, takie rozwiązanie byłoby według mnie optymalne.”

Autor © :  Beata ,  napisz do autora : email

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię