Tematyczne przyjęcie urodzinowe dla dziecka.

0
913

 

 

Urodziny dziecka to dzień szczególny, zwłaszcza dla niego. Goście, prezenty, wspólna zabawa sprawiają, że z niecierpliwością każde dziecko wyczekuje tego dnia. I słusznie. To ma być czas, w którym wszystkie oczy i uszy zwrócone są ku niemu. To ono ma być w centrum zainteresowania, by mogło poczuć się wyjątkowe, docenione i przede wszystkim kochane.
Ale od strony technicznej to rodzice planują i organizują tę imprezę. Od nich zależy, jaki klimat będzie panował i czy akcentujemy urodziny tylko tortem i prezentami czy może poszalejemy z całością.
Tematyczne przyjęcie urodzinowe dla dziecka to oryginalne rozwiązanie. Jeśli nasz syn jest prawdziwe oddanym fanem np. klocków Lego bądź filmu Star Wars, to zróbmy urodziny z tym tematem przewodnim.

Wystrój + jedzenie + zabawy – wszystko tematyczne.

Dla córki zorganizujmy przyjęcie dla Małych Dam pod hasłem: „Czas na herbatkę”. Goście obowiązkowo w strojach „wytwornych’, czyli kapelusze, koronkowe rękawiczki, eleganckie torebki itp. Stół zastawiony piękną, klasyczną zastawą, kwiaty, haftowane serwety.
Ulubienica DORA także może zagościć na tematycznym przyjęciu urodzinowym. Kubki, talerzyki, balony i serwetki z jej podobizną rozweselą wszystkich uczestników, zwłaszcza tych najmłodszych.

Temat przewodni na przyjęcie urodzinowe dyktowany jest zainteresowaniem dziecka. Gdy już wiemy, która postać ze świata bajek zagości i zdominuje nasza imprezę, możemy rozpocząć przygotowania. Warto zacząć od zaproszeń. Można kupić gotowe, często dostępne w sklepach internetowych lub supermarketach. Można jednak także przygotować je samemu. Wystarczy karton, mazaki lub kredki i np. nalepki tematyczne.
Wystrój jest sprawą kluczową. To on tworzy cały potrzebny nastrój. Najbardziej potrzebne akcesoria do dekoracji to: balony, różne zawieszki, (które też można zrobić samemu), obrus, serwetki, kubki, talerzyki, rurki do napoi, plakaty z ulubieńcem itp. Do tego można dodać kostiumy dla dzieci czy chociażby dodatki do ubrania. Jeśli tematem przewodnim jest Batman, niech chłopcy ubiorą czarne peleryny. Myszka Minnie – dla każdej dziewczynki opaska z jej czarnymi uszkami. A przyjęcie urodzinowe w stylu księżniczek zobowiązuje do różowo – błękitnej garderoby. I tiara na głowę dla każdej uczestniczki.

Gdy mamy opracowany już wystrój i stroje – czas na menu. Różnorodność możliwości daje nam, w czym wybierać. By było naprawdę wyjątkowo trzeba uruchomić naszą wyobraźnię. Z tostowego chleba można wyciąć kanapeczki w kształcie głowy Myszki Mickey lub klocka Lego. Śmieszne nazwy znanych dań na pewno zrobią furorę. Np. ulubione przez dzieci hamburgery nazwijmy: „Han – burgerami” od imienia Hana Solo z Gwiezdnych wojen. Duże pole do popisu dają nam muffiny. Ich udekorowanie można dopasować do każdego tematu. No i oczywiście – Tort! Obowiązkowo związany z tematem. Przykłady takich tortów znajdziecie TU.

Fajnym dodatkiem do całości są drobne upominki dla dzieci. Koledzy i koleżanki naszego dziecka będą mile zaskoczeni. Mogą to być gadżety związane z tematem urodzinowym (dla księżniczek: spinki, bransoletki czy naklejki) bądź słodycze.

Pozostaje tylko napisać – dobrej zabawy!

 

Inspiracje i przykłady:

 

 

Autor © :  Joanna ,  napisz do autora : email

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię