Trampoliny ogrodowe — przyjrzyjmy się bliżej.

0
1292
Trampoliny z powodzeniem zagościły w wielu ogrodach. Nic dziwnego, skoro dzieci je kochają. Co warto wiedzieć o trampolinach, by zadbać o pełne bezpieczeństwo swoich pociech?

Dzieci kochają zabawy na trampolinie! Co więcej, taka forma aktywności fizycznej to świetny sposób, by zadbać o kondycję i uchronić pociechę przed nadwagą, a przy okazji zmotywować ją do regularnego ruchu.

Skoki na trampolinie dobrze wpływają na zmysł równowagi, wzmacniają serce, dotleniają, a także angażują mięśnie łydek i ud. Tym samym zabawa na trampolinie może być zbawienna dla wszystkich dzieci, które coraz mniej czasu spędzają na zewnątrz. To zachęta do podejmowania aktywności, która nie jest obowiązkiem, a prawdziwą rozrywką!

Czy trampoliny są bezpieczne?

Odpowiednio dobrana trampolina i stosowanie zasad bezpieczeństwa to podstawa, dla każdego, kto chce zdecydować się na zakup tej formy rozrywki dla dzieci. Nie kupuj trampoliny, jeśli w trakcie zabawy nie masz czasu, by sprawdzać na bieżąco, co z dziećmi.

Trampolina ogrodowa firmy BERG. fot. e-berg.com.pl

Monitorowanie zabaw

Bardzo ważne, by rodzice na bieżąco monitorowali to, jak dzieci skaczą na trampolinie. Warto wziąć pod uwagę, że na trampolinie powinny skakać maksymalnie 2 osoby, chyba, że producent zaleca inaczej. Im jest ich więcej jednak, tym większe prawdopodobieństwo urazów i kontuzji. Wbrew pozorom wcale nie jest o nie tak trudno, jakby mogło się wydawać. Dlatego bardzo ważne jest, by dorośli sprawdzali, jak dzieci bawią na trampolinie, a już, szczególnie gdy jest ich więcej.

Dbanie o środki bezpieczeństwa

Prócz stałego nadzoru rodziców i pilnowania, by na trampolinę nie wchodziło za dużo osób, warto też zadbać o inne środki bezpieczeństwa. Na trampolinie nie powinno się skakać w butach ani w śliskich skarpetkach.

Co więcej, w czasie zabawy trampolina powinna być odpowiednio przygotowana. Batuty i siatka muszą być zamontowane, by dzieci w czasie skakania nie wypadły z trampoliny i nie zrobiły sobie krzywdy. Do tego siatka w trakcie aktywności powinna być także zapięta.  Warto uczulić dzieci, by w trakcie zabawy nie skakały specjalnie na siatkę, ani nie zeskakiwać z trampoliny, tylko ostrożnie z niej schodziły. Wtedy takie ryzyko kontuzji związanej z zabawą zdecydowanie maleje.

Kto nie powinien korzystać z trampolin?

Czy każdy może korzystać z trampolin? Zdecydowanie nie! Warto zastanowić nad korzystaniem z trampolin, gdy Twoje pociechy mają problemy z kręgosłupem, stawami, czy układem krążenia. Jeśli nie masz pewności, czy Twoje dziecko może skakać na trampolinie, to skonsultuj się w tej sprawie z lekarzem.

Co więcej, dorośli także mogą skakać na trampolinie, jednak, nim wejdą większą grupą, by poskakać, dobrze sprawdzić, jakie jest maksymalne obciążenie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie trampolin?

Decydujesz się na zakup trampoliny? Na co zwrócić uwagę w trakcie robienia zakupów? Po pierwsze sprawdź normy i certyfikaty, które potwierdzają jakość i bezpieczeństwo trampoliny. Po drugie dobierz odpowiednią wielkość trampoliny. Jeśli możesz pozwolić sobie na większą trampolinę, to taką wybierz, będzie więcej miejsca na ewentualne upadki które są normą przy intensywnym skakaniu oraz będzie ona bardziej komfortowa dla dziecka. Po trzecie zwróć uwagę na parametry techniczne. Przyjrzyj się, z jakich materiałów została wykonana trampolina, ile ma sprężyn, jak wygląda osłona sprężyn, siatka, stelaż, wsporniki siatki, drabinka, a także pokrowiec na trampolinę. Szukając dobrego produktu warto rozejrzeć się i zebrać garść informacji w internecie o producentach i sklepach. Można natknąć się na wiele potocznie zwanych chińszczyzn, możliwe, że również są dobrej jakości, jednak warto poszukać i porównać markami spoza Azji typu BERG którego trampoliny produkowane są w Holalndii i certyfikowane „QC”. Mając już na oku markę warto rozejrzeć się za oszczędnością porównując ceny w takich sklepach jak allegro, ceneo czy Ogrodosfera.pl gdzie trampoliny ogrodowe nawet tego samego producenta mogą znacznie różnić się ceną.

Zadbaj o zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa i wybór najlepszej jakościowo trampoliny z atestami. To gwarancja udanej zabawy, która nie przyczyni się do urazów i kontuzji. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię