Komiks polskiego twórcy – „Missing pen” na Amazonie

0
2697
komiks dla dzieci

Mamy w naszym kraju wielu twórców komiksów, również tych młodszych. Jak się okazuje, nie wszyscy młodzi ludzie interesują się, jak większość, piłką nożną czy  typową „strzelanką” na pececie. Są też tacy, których pasja związana jest ściśle z tworzeniem.

Mody rysownik Olaf G., to przykład takiej osoby. Od dziecka miał potrzebę tworzenia, budowania, wymyślania własnych światów, postaci  czy historii. Zaczęło się od zabawy klockami Lego, gdzie potrafił godzinami składać z pojedynczych klocków domki, pojazdy, całe miasta wręcz. Potem pasja tworzenia przeniosła się na papier. Tysiące zamalowanych kartek A4 z zaangażowaniem szkicował w każdej wolnej chwili. Na papierze powoływał do życia przeróżne postaci, wymyślał dla nich miasta, przedmioty, ale przede wszystkim ciekawą fabułę.

Talent Olafa G. był nie do podważenia. I tak jest do tej pory. Gdy otrzymał panel graficzny Cintiq, jego wyobraźnia eksplodowała i rozpoczął się kolejny proces twórczy. Komiks to ulubiona forma młodego rysownika, choć od czasu do czasu tworzy pojedyncze obrazy.

Olaf G. ma w planach narysowanie kilku części komiksów o przygodach pewnej grupy przyjaciół. Tematyka luźno oscyluje wokół  fantastycznych wątków. Jest humor, jest przesłanie, ale przede wszystkim jest niezwykle przyjemny dla oka styl rysowania.

Missing pen – komiks dla dzieci

Olaf wystartował w konkursie na komiks dla małych dzieci. Ponieważ dowiedział się o tym dość późno, nie zdążył z ukończeniem projektu przed czasem. Jednak, by praca się nie zmarnowała, dokończył malowanie i na próbę opublikował komiks dla dzieci na Amazonie. Missing pen to krótka forma komiksowa opowiadająca historię dziewczynki Leny, która poszukuje swojego ulubionego długopisu. Nieoczekiwanie pomagają jej w tym ogrodowe skrzaty.

comiks for kids

Warto dodać, że Olaf ma już na swoim koncie prace, które ujrzały światło dzienne. Zaprojektował w całości kolekcję etykiet do piwa, dla rzemieślniczego browaru Skrzat. Jego prace docenił także właściciel sklepu z akcesoriami do telefonów, zamawiając baner reklamowy, który Olaf stworzył za pomocą panelu graficznego.

Czym charakteryzują się prace Olafa G? Świetnym dobraniem kolorów, intuicyjną grą światłocieniem i przede wszystkim szczegółowością.

FB – https://www.facebook.com/comicsbyolafgajewczyk/

Instagram – https://www.instagram.com/comics_by_olaf

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię