Twoje dziecko ma urodziny, zaskocz go oryginalnym prezentem!

0
4126

Można śmiało powiedzieć, że moda na gry planszowe powróciła. W barach czy kawiarniach często można spotkać młodych ludzi pochylonych nad kolorowymi pionkami czy kartami. Fakt ten cieszy zwłaszcza rodziców. Ich pociechy spędzają bowiem znacznie mniej czasu, wpatrując się w ekran komputera czy telewizora, psując jednocześnie wzrok. Okazuje się, że planszówka dostarcza o wiele więcej radości niż gra komputerowa. Jest ona bowiem pretekstem do spotkania z przyjaciółmi i łączy świetną zabawę z ćwiczeniem logicznego myślenia.

Doskonały prezent urodzinowy

Gra planszowa jest idealnym pomysłem na prezent dla dziecka. Produkt dostarczy mu mnóstwo uciechy i jednocześnie wpłynie pozytywnie na jego rozwój. Podarunek z pewnością odciągnie naszą pociechę od komputera. Jest to niezwykle ważne, gdyż długotrwałe wpatrywanie się w jeden punkt, w tym przypadku w ekran, wpływa negatywnie na koncentrację malucha. Obdarowując go grą planszową wpływamy także pozytywnie na jego kontakty z przyjaciółmi. Produkt jest bezpieczny i stanowi świetny sposób na spędzanie wolnego czasu całej rodziny. To doskonała rozrywka zastępująca telewizję czy świetna alternatywa na deszczowe dni. Pamiętajmy, że rodzaj gry musi być dostosowany do wieku dziecka. Zbyt zaawansowana planszówka może się okazać dla niego za trudna i dziecko nie będzie chciało w nią grać. Szeroki asortyment Gier Planszowych 24 pozwoli nam znaleźć produkty przeznaczone nawet dla najmłodszych.

Zalety gier planszowych

Okazuje się, że gry planszowe doskonale wpływają na rozwój dzieci. Kształtują ich zręczność, spostrzegawczość oraz umiejętność planowania. Uczą się również akceptacji przegranej i wpływają pozytywnie na zdolności manualne. Większość gier ćwiczy także pamięć dzieci. Za przykład może tutaj posłużyć popularna zabawa w Memory. Uczestnicy odkrywają rozsypane, zasłonięte ilustracje, tak aby dopasować je w pary. Dla starszych graczy poleca się gry wyposażone w elementy nauki języka angielskiego. “What will happen if…”, znajdująca się w ofercie Gier Planszowych 24 doskonale kształtuje poprawną wymowę. Producenci skupili się na tym, aby gracze utrwalili sobie reguły gramatyczne, związane z pierwszym trybem warunkowym. W opakowaniu znajdują się aż cztery karcianki, dzięki czemu zabawa nie zdąży się nigdy znudzić.gra-planszowa-dla-dziecka

Jak wybrać najlepszą grę dla dziecka

Podczas wyboru prezentu dla malucha możemy kierować się jego zainteresowaniami. Na rynku znajdziemy bowiem mnóstwo gier z motywem określonych bajek, filmów czy przedstawiających świat fantasy. Warto również brać pod uwagę upodobania naszego dziecka. Być może preferuje on zabawy strategiczne, zręcznościowe lub logiczne. Zaleca się, aby wybierać spośród gier, które charakteryzują się regułami wystarczająco prostymi dla młodszych i fabułą ciekawą dla rodziców. Dzięki temu gra zadowoli całą rodzinę. Istotna jest również kolorowa szata graficzna. Piękne ozdoby i ilustracje sprawią, że będziemy sięgać po grę z większą przyjemnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swojeimię