Ubezpieczenie dziecka – na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty?

0
821
Ubezpieczenie indywidualne dla dziecka w ERGO Hestii
Złamana ręka lub noga to powszechnie urazy dzieci. Łatwo o wypadek na szkolnym korytarzu lub na wakacjach ale leczenie oraz ewentualna rehabilitacja mogą powodować duże problemy. Dodatkowe komplikacje, zwłaszcza w kwestii organizacji pomocy finansowej, mogą pojawić się w razie poważniejszej choroby. Z tego względu warto rozważyć wybór dodatkowego ubezpieczenia na życie dla dziecka.

Z tekstu dowiesz się:

  • co to jest ubezpieczenie na życie dla dziecka,
  • jakie ubezpieczenie dla dziecka wybrać,
  • jak zwiększyć zakres ochrony.

Każde dziecko w Polsce ma prawo do podstawowej opieki zdrowotnej – wizyt u pediatry, badań lekarskich oraz leczenia w szpitalach. Aby jednak otrzymać dodatkowe świadczenie za uszczerbek na zdrowiu czy zorganizować w krótkim czasie dodatkową opiekę medyczną, ubezpieczenie NFZ nie wystarcza. Spora część rodziców decyduje się więc na zakup grupowego ubezpieczenia szkolnego NNW. Dlaczego jednak warto rozważyć również zakup polisy na życie na własną rękę w agencji ubezpieczeniowej?

Ubezpieczenie indywidualne dla dziecka – co to jest?

Indywidualne ubezpieczenie na życie zabezpieczy finansowo Twoją rodzinę na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń i poważnych chorób. W przeciwieństwie do ubezpieczenia szkolnego, indywidualnym ubezpieczeniem mogą być objęte m.in. przedszkolaki, a nawet dzieci w wieku żłobkowym czy młodsze. Szczegółowe informacje dotyczące minimalnego wieku dziecka znajdziesz u każdego ubezpieczyciela. W ERGO Hestii możesz np. ubezpieczyć dziecko już od skończonego 3 miesiąca życia.

Co zyskujesz dzięki indywidualnemu ubezpieczeniu na życie dziecka? Przede wszystkim otrzymasz świadczenie w razie wystąpienia nieszczęśliwych wypadków lub poważnych zachorowań (m.in. nowotwór złośliwy, niewydolność nerek, ciężki uraz głowy, sepsa). Aby jednak wysokość świadczenia była dla Ciebie korzystna, w trakcie sprawdzania ofert zwróć uwagę na kilka najważniejszych elementów ubezpieczeń.

Jakie ubezpieczenie dla dziecka? Na co zwrócić uwagę?

  • Suma ubezpieczenia (SU) – to określona w umowie ubezpieczenia górna kwota odpowiedzialności ubezpieczyciela. Jest ona niezwykle ważna przy określeniu wysokości świadczenia za uszczerbek na zdrowiu lub w razie poważnego zachorowania. W ERGO Hestii suma ubezpieczenia dla dziecka może wynosić nawet 200 tys. złotych.
  • Tabela z wartościami dla poszczególnych uszczerbków – znajdziesz w niej informacje, jaki procent SU otrzymasz za każdy uszczerbek na zdrowiu oraz za poszczególne choroby. W ERGO Hestii świadczenie w razie poważnego zachorowania dziecka wynosi 100% sumy ubezpieczenia, wybranej podczas zawierania umowy ubezpieczenia oraz istnieje możliwość wielokrotnych wypłat świadczeń w razie różnych chorób.
  • Okres karencji – to okres od podpisania umowy, w którym ochrona ubezpieczeniowa nie jest udzielana lub jest bardzo ograniczona.

Bardzo ważny jest także zakres ubezpieczenia. Zwróć uwagę, że ubezpieczyciele zazwyczaj mają kilka wariantów jednej oferty. Porównaj, czym się one różnią, i zdecyduj, która z nich będzie najlepsza dla Ciebie.

Ubezpieczenie dla niemowlaka i starszych dzieci – dodatkowa ochrona

Jeśli chcesz zapewnić swojemu dziecku pełną ochronę, rozważ także skorzystanie z oferty ERGO Hestii Global Doctors. Dzięki niemu Twojemu dziecku w razie poważnej choroby (np. nowotworu złośliwego),  zostaną zapewnione:

  • druga opinia medyczna, która będzie weryfikacją postawionej diagnozy, znajdą się w niej także informacje dotyczące dalszej rekomendowanej terapii;
  • opieka oraz pokrycie kosztów leczenia w renomowanej klinice za granicą do wysokości nawet 2 mln euro w całym życiu dziecka. W zakresie ubezpieczenia jest również uwzględniony transport małego pacjenta i dwóch opiekunów, a także zakwaterowanie.

Wybór dobrego ubezpieczenia dla dziecka to gwarancja spokoju finansowego w razie nieszczęśliwych wypadków. Dlatego tak ważne jest, by dokładnie przyjrzeć się proponowanym ofertom i wybrać taką polisę, która będzie wiązała się z faktyczną pomocą.

Niniejsza informacja jest materiałem marketingowym Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie ERGO Hestia SA.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię