Czy seria fotelików Britax Romer Advansafix 9-36 kg sprawdza się w praktyce?

0
1014
Rodzice, którzy szukają wygodnego fotela, który będzie rósł wraz z dzieckiem i ma dobre wyniki w teście ADAC mogą zwrócić uwagę na linię produktów Advansafix. Została ona zaprojektowana i wyprodukowana przez niemiecką markę Britax Romer. Cała seria jest dedykowana dzieciom od 9 do 36 kg. Posiada wbudowany system Isofix i umożliwia podróżowanie wyłącznie przodem do kierunku jazdy. Na co jeszcze mogą liczyć rodzice, którzy zdecydują się Britax Romer Advansafix?

Czy jeden fotelik może służyć dziecku przez 11 lat życia? Czy tak szeroki przedział wagowy zapewni optymalne dopasowanie fotelika do sylwetki dziecka?

Seria Britax Romer Advansafix została stworzona w taki sposób, by na każdym etapie wzrostu dziecka fotelik zapewniał mu odpowiednią pozycję oraz optymalne bezpieczeństwo. Wbudowane regulacje pozwalają dopasować w fotelikach wysokość oparcia i zagłówka, oraz kąt nachylenia oparcia. Dziecko podczas jazdy samochodem może w nich wygodnie siedzieć oraz drzemać.

Kiedy kupić fotel Advansafix?

Foteliki z linii Advansafix warto wybrać dopiero wtedy, gdy dziecko wyrośnie już z fotelika RWF do 18 kg. Biorąc pod uwagę wyższy poziom bezpieczeństwa, warto zdecydować się na przewożenie dziecka w pozycji tyłem do kierunku jazdy najdłużej, jak to możliwe. Oczywiście można skrócić tę drogę, wybierając model z tej linii od razu, gdy dziecko wyrośnie z noworodkowej łupiny. Ta decyzja zawsze zależy wyłącznie od rodziców. Decydując się na foteliki z serii Advansafix dziecko może w nich podróżować aż do 12 roku życia, więc maksymalnie przez 11 lat.

Innowacyjne systemy bezpieczeństwa w serii Advansafix

O bezpieczeństwo, bez względu na aktywność dziecka, zadbają specjalne systemy. Najlepsze foteliki Britax Romer 9-36 z serii Advansafix zostały wyposażone w system ochrony bocznej, który zabezpiecza dziecko przed siłą uderzenia w czasie kolizji bocznej. Rodzice nie muszą się martwić, że pas samochodowy będzie się przesuwał podczas podróży. Dzięki prowadnicy pasa biodrowego takie sytuacje są w zasadzie niedopuszczalne. Pivot Link i SecureGuard również mają znaczący wpływ na bezpieczeństwo podróży.

Pas bezpieczeństwa dopasowany na każdym etapie wzrostu dziecka

Co ciekawe, producent zadbał również o komfort pasażera podczas zapinania wewnętrznych pasów bezpieczeństwa. Najpierw dziecko przypina się 5-punktową uprzężą, a na koniec w tym celu używa się samochodowego pasa bezpieczeństwa. Ten proces jest ściśle zależny od wagi dziecka.

Solidny system montażu w postaci Isofix

Każdy fotelik z tej linii produktów posiada również niezawodny Isofix. Oprócz solidnego sposobu montażu Isofix to także świetna stabilizacja fotelika. Połączenie uchwytów wbudowanych w ramę fotelika z kompatybilnymi klamrami, które są częścią karoserii samochodu, zwiększa także bezpieczeństwo dziecka.

Stworzone zgodnie z normą i-Size

Dobrze wyposażone fotele z serii Advansafix optymalizują poziom bezpieczeństwa dziecka w czasie jazdy samochodem. Każdy kolejny fotelik zostaje ulepszony. Obecnie najnowszy jest Britax Romer Advansafix i-Size. Ten model, podobnie jak Advansafix M i-Size, jest zgodny z rygorystyczną normą R129, która określa dopasowanie fotelika na podstawie wzrostu, a nie jak dotychczas wagi dziecka.

Gwiazdki za bezpieczeństwo

Modele, które brały udział w teście ADAC otrzymały dobre noty za bezpieczeństwo. Test ADAC cieszy się ogromną popularnością i jest przy tym bardzo rygorystyczny. Podczas wykreowanych kolizji w warunkach laboratoryjnych sprawdza, czy wszystkie systemy działają poprawnie i w jakim stopniu chronią dziecko. Można w nim otrzymać maksymalnie 5 gwiazdek. Model Advansafix IV R oraz Advansafix III SICT otrzymały po 4 gwiazdki, a model Advansafix i-Size – 3 gwiazdki. To potwierdza skuteczność zastosowanych przez Britax Romer systemów ochronnych. Pozostałe modele nie były jeszcze testowane.

Łatwe w utrzymaniu w czystości

Foteliki samochodowe Advansafix to także zdejmowana tapicerka z możliwością wyprania jej w pralce. Jej demontaż oraz ponowny montaż nie sprawi trudności, ponieważ jest niezwykle intuicyjny. Podróż w czystym foteliku to w końcu czyta przyjemność.

Seria Britax Romer Advansafix to propozycja dla rodziców ceniących funkcjonalne akcesoria oraz precyzyjne wykonanie. Dzięki wysokiej jakości użytych materiałów bez obaw można z nich korzystać aż przez 11 lat życia dziecka. Korpus fotelików został stworzony w taki sposób, by na każdym etapie można było dopasować go do anatomii dziecka. Bez wątpienia ta linia produktów jest warta nie tylko zwrócenia na nią uwagi, ale również zakupu.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię