Wakacje z plecakiem, czyli modnie i wygodnie

1
1631

Wakacje są czasem relaksu i odpoczynku od codziennych spraw. Aby okazały się włącznie takimi, powinniśmy zadbać o odpowiednie wyposażenie, które należałoby zabrać ze sobą. W tym miejscu chcielibyśmy wskazać na rzecz MUST HAVE jeśli chodzi o wakacje, wycieczki itp. – plecak.

Z czym kojarzy nam się plecak? Kilka osób, zaskoczonych takim pytaniem, zgodnym chórem odpowiedziało: “Plecak kojarzy mi się ze szkołą”. Wśród tej grupy było dwoje dzieci, które wypowiadając słowo “szkoła”, skrzywiło twarze, jak gdyby zjadły właśnie cytrynę. Dlaczego żadnej z tych osób nie przywiódł na myśl po prostu… wakacji? Wycieczki, podróże, urlopy- przecież musimy gdzieś spakować te wszystkie rzeczy, które zabierzemy ze sobą na wymarzony wypoczynek, o którym myślimy nierzadko już zimą.

Wielkimi krokami zbliżają się te wyczekiwane miesiące w roku, kiedy rzucimy wszystko i wyjedziemy w siną dal, do ciepłych krajów (a może wręcz przeciwnie?) lub też odwiedzimy urokliwe rejony naszego pięknego kraju. Zanim jednak wsiądziemy w samolot, pociąg, czy samochód, czeka nas, dla niektórych przykry, aczkolwiek konieczny obowiązek, czyli pakowanie. Podczas tej czynności nagle okazuje się, że jednak nie możemy zabrać kolejnej sukienki i następnej pary butów, bo nie ma już na nie zupełnie miejsca.

Oczywiście standardowo znajdzie się coś, czego zapomnimy zabrać (dlaczego zazwyczaj jest to szczoteczka do zębów?). W pakowaniu jednak najważniejszą kwestią jest, gdzie zmieścić wszystkie potrzebne nam przedmioty. Tutaj mamy naprawdę szeroki wybór. Są walizki różnego rodzaju i rozmiaru, są torby i torebki. Są także plecaki, które wydają się jednym z lepszych rozwiązań. Dlaczego? Powodów jest wiele.

Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy wyjeżdżamy na kilka tygodni. Z pewnością jedną rękę zajmie nam walizka z ubraniami, druga ręka dźwigać będzie torbę z kosmetykami i innymi drobiazgami. Wypadałoby także zabrać ze sobą prowiant oraz znaleźć miejsce na portfel, dokumenty, telefon. Można to wszystko zapakować w torebkę zawieszaną na ramię, jednak co jakiś czas zsuwa się ona z ramienia, co może być irytujące, kiedy ciągle trzeba ją poprawiać.

Plecak natomiast, raz założony, pozostanie na plecach i o ile nie waży kilkunastu kilogramów, można zapomnieć o jego istnieniu. Poza tym, będąc na wakacjach, nie siedzimy przecież ciągle w hotelu, tylko wychodzimy, a to na piesze wycieczki, a to zwiedzać zabytki. Plecak idealnie nada się na takie wyjścia, warto więc zabrać go ze sobą. W sprzedaży dostępne są różnego rodzaju plecaki, w całej gamie kolorów, wzorów i stylów.

plecaki-vintage-brytyjka

Każdy znajdzie coś, co trafi w jego gusta. Plecak vintage, czy plecak hipsterski będą idealnie pasować do bardzo modnego ostatnimi czasy stylu ubierania się, więc będą dodatkiem nie tylko nie wyłamującym się z czyichś standardów, ale przede wszystkim wygodnym i funkcjonalnym. Plecak worek natomiast, wykonany z miękkiego materiału, można bez problemu zmieścić wszędzie, bo po złożeniu będzie zajmował minimum miejsca. Może okazać się też najlepszą opcją dla osób aktywnie spędzających czas, ponieważ jest lekki, nie ogranicza ruchów.

Pakując torby i walizki na wyjazd, pamiętajmy o plecaku, nawet niewielkim, który idealnie sprawdzi się jako wygodny bagaż podręczny oraz towarzysz pieszych wycieczek. Dodatkowo, jako że za plecak odpowiedzialne są plecy, będziemy mieć zawsze wolne ręce, aby na przykład sięgnąć po aparat i uwiecznić nim cudowne chwile naszych wakacji.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swojeimię