Wrzesień to czas wyboru zajęć dodatkowych dla naszych dzieci. Gdzie i jak szukać?

1
808

Z początkiem roku szkolnego swoją ofertę edukacyjną prezentują zarówno firmy edukacyjne, domy kultury, ośrodki sportowe, jak i korepetytorzy. To również czas, gdy rodzice zastanawiają się gdzie i na co zwrócić uwagę szukając zajęć dodatkowych dla swojego dziecka.

Współcześnie oferta zajęć pozaszkolnych jest niezwykle szeroka. Rodzice mogą przebierać wraz ze swoimi pociechami w dodatkowych lekcjach z języka obcego, zajęciach sportowych (basen, jazda konna), plastycznych (nauka rysunku), tanecznych (taniec współczesny, klasyczny, balet) czy kołach naukowych (chemiczne, matematyczne, historyczne). Do oferty zaliczyć należy również korepetycje, które odbywać mogą się zarówno indywidualnie z nauczycielem, jak i w grupach liczących kilka pociech. Szerokie możliwości mogą być jednak początkiem kłopotów rodziców, którzy zastanawiają się, do jakiej placówki wysłać swoje dziecko.

Pociecha ma zainteresowania

Większości dzieci ma zainteresowania, które chce rozwijać. Przy wyborze zajęć pozaszkolnych warto pod uwagę wziąć zdanie młodego człowieka. Zajęcia pozalekcyjne mają przecież za zadanie dać mu konkretną wiedzę i sprawić, że w kreatywny sposób wykorzysta swój czas wolny. Dzięki najchętniej uczestniczą też w tych zajęciach, które są dla nich ciekawe. Jeżeli dziecko zostanie zapisane na zajęcia, które mu się nie podobają, to mało prawdopodobne, że wyniesie z nich jakąkolwiek wiedzę.

Przy wyborze zajęć pozalekcyjnych warto też pod uwagę wziąć choćby temperament dziecka. Jeżeli dziecko zdradza na przykład zdolności plastyczne, to należy rozważyć zapisanie go właśnie na lekcje rysunku. Uczestnictwo sprawi, że nie tylko będzie miało możliwość poznania różnorodnych technik, ale również oderwie się od swoich szkolnych obowiązków i pozna nowe koleżanki czy kolegów.

Wybór placówki jest równie ważny

Jak wybrać szkołę? W dużych miastach zazwyczaj działa przynajmniej kilka firm edukacyjnych, domów kultury czy ośrodków sportowych, nie wspominając o korepetytorach. Z uwagi na tak szeroką ofertę warto skorzystać z profesjonalnej wyszukiwarki zajęć pozaszkolnych  – pozaszkolne.pl. To narzędzie, za pomocą którego każdy zainteresowany rodzic może w szybki sposób uzyskać informacje o zajęciach, które organizowane są w mieście i które będą odbywać się w najdogodniejszej dla dziecka lokalizacji. Co więcej, wyszukiwarka pozwala na wprowadzenie najważniejszych parametrów, w tym kategorii zajęć i wieku dziecka, zaś wyniki są z nimi zgodne. Dzięki temu nie trzeba przeszukiwać ofert wszystkich podmiotów, jakie działają w mieście. Sama wyszukiwarka jest przy tym narzędziem niezwykle wygodnym z punktu widzenia rodziców, gdyż w wynikach wyszukiwania rodzic otrzymuje szczegółowe informacje o zajęciach (w tym również ich opis), znajdzie też dane kontaktowe (numer telefonu, adres e-mailowy). Przy podejmowaniu decyzji może też wesprzeć się profesjonalnymi artykułami, które omawiają zarówno korzyści, jak i przeciwwskazania płynące z wyboru określonych zajęć.

Wybierając placówkę, w której dziecko będzie spędzać w kreatywny sposób czas poza lekcjami, warto też pamiętać o konieczności zapoznania się z opiniami innych rodziców. Dzięki temu można upewnić się, że pociecha będzie spędzała czas z osobami, które posiadają uprawnienia i są przygotowane do prowadzenia zajęć z dziećmi.

zajecia-pozaszkolne (1)

Łóżka dla dzieci

1 KOMENTARZ

  1. Początek roku to trudny czas dla rodziców . Muszę szukać korepetytora dla mojego syna zanim będzie znowu zagrożony . Tylko gdzie go szukać ,żeby mieć pewność ,że zna się na rzeczy na Pryply. http://www.aszkolenia.pl/855/wybor-korepetytora-do-matematyki-poradnik-jak-wybrac-najlepszego.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię