Jak wybrać odpowiedni materac dla naszego dziecka

2
875

Dla większości rodziców wybór najlepszego materaca dla dziecka może być kłopotliwy, ponieważ istnieje tak wiele różnych rodzajów materacy dostępnych na rynku. Bez właściwe dobranego materaca spanie może stać się problemem dla naszego dziecka. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że wszystkie materace są jednakowe – a to nie prawda. Istnieje kilka warunków, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o zakupie materaca dla dziecka.

  1. Uważajmy na szkodliwe chemikalia. – Jeśli nasze dziecko ma spędzać około 10-12 godzin na dobę przez kilka lat, to najlepiej unikać mocno przetworzonych materacy zawierających piankę poliuretanową, winyl, środki zmniejszające palność czy chemikalia przemysłowe. Wiele substancji chemicznych może uwalniać gazy z materaca, które będzie wdychać nasze dziecko.
  2. Materace wykonane z materiałów organicznych, nietoksycznych są idealne dla naszych dzieci. – Dobrym wyborem może być materac z bawełny organicznej lub wełny, tak samo jak jego wypełnienie. Dzieci są szczególnie wrażliwe na toksyczne substancje chemiczne, należy więc ograniczyć ich ekspozycję na nie. Pamiętajmy, że nie wszystkie materace ekologiczne są dobre i korzystne dla dziecka: np. lateks naturalny lub kokos może okazać się uczulający dla naszego dzieciaka. Przy zakupie patrzmy czy materac ma odpowiednie certyfikaty.
  3. Najlepiej wybierać twardszy materac. – Twardy materac zapewnia dziecku właściwe wsparcie dla rosnącego ciała i są one polecane przez pediatrów.
  4. Cena jest również czynnikiem. – Tani materac oznacza, że dość szybko jakość snu dziecka ulegnie pogorszeniu. A to z powodu sprężyn, które zaczną kłóć przez pokrowiec lub ugięć i nierówności, które pozostaną już na stałe. Upewnijmy się podczas zakupu z jakich materiałów został wykonany materac.jak-wybrac-materac-dla-dziecka (1)
  5. Materac po starszym rodzeństwie to nie jest dobrym pomysłem. – Pamiętajmy, że jeśli materac nie jest już wygodny dla starszego dziecka, to również nie będzie dobry dla młodszego.
  6. Kupmy materac na przedłużonej gwarancji. – Dzieci często skaczą po łóżkach, a to może spowodować uszkodzenie. Aby przedłużyć żywotność nowego materaca należy regularnie go obracać i korzystać z prześcieradeł, by zmniejszyć użycie materaca. Dobrym pomysłem jest także używanie ochronnego pokrowca, który chroni materac od wilgoci, kurzu i potu. Istotne jest także, regularne zmienianie pościeli.

Podsumowując: dobrze dobrany materac pozwoli dziecku spać spokojnie i zawsze wstawać wypoczętym, co przekłada się na właściwe spożytkowanie przez dziecko energii w ciągu dnia. Tak, więc rozejrzyjmy się uważnie po sklepach z materacami i wybierzmy materac dla dzieci rozsądnie i zgodnie z naszym budżetem.

 

Łóżka dla dzieci

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię