Jak wybrać piekarnik pod zabudowę?

0
1339

Piekarniki wolnostojące i piekarniki pod zabudowę to urządzenia, bez których trudno przygotować obiad czy kolację. Nowoczesne sprzęty służą nie tylko do pieczenia potraw, ale też same łączą się ze smartfonem, wyświetlą książkę kucharską czy też dopasują tryb i temperaturę do dania. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, zanim wybierzemy konkretny piekarnik.

Przede wszystkim pamiętajmy, aby piekarnik odpowiadał naszym potrzebom. Nowoczesne urządzenia oferują wiele różnych funkcji dodatkowych, ale ważna jest też klasa energetyczna, rodzaje prowadnic, rodzaj nagrzewania itd.

Warto uważnie zapoznać się ze specyfikacją i zobaczyć, co oferują konkretne modele, np. piekarnik pod zabudowę Samsung Dual Cook Flex z dzielonymi drzwiami czy też Electrolux Combi Steam Deluxe z funkcją parową. A zatem – na co zwrócić uwagę?

Elektryczny czy gazowy?

Jaki rodzaj zasilania wybrać? Wiele osób zadaje sobie to pytanie, gdy już zdecyduje się na piekarnik pod zabudowę lub wolnostojący. Piekarniki gazowe tracą na popularności na rzecz elektrycznych, ale też mają swoje zalety. Warto zwrócić uwagę, że gaz jest tańszy od energii elektrycznej, a zatem możemy obniżyć w ten sposób koszty eksploatacji – radzi Piotr Stelmachów, dyrektor dywizji AGD w Samsung Electronics Polska.

Piekarniki elektryczne inaczej się nagrzewają, co ma wpływ na efekty pieczenia – mięsa czy słodkie wypieki różnią się od tych przygotowywanych w piekarniku gazowym. Jest to jednak nowoczesne i bezpiecznej rozwiązanie, a poza tym różne modele oferują liczne funkcje i innowacyjne rozwiązania, np. Samsung Dual Cook Flex ma dzielone drzwi, a Electrolux Plus Steam funkcję parową.

Czyszczenie piekarnika

Po przygotowaniu dania zwykle musimy wyczyścić piekarnik, ale nowoczesne technologie znacznie ułatwiają nam to zadanie. Piekarnik parowy wystarczy wypełnić parą i poczekać, aż zanieczyszczenia się rozpuszczą pod jej wpływem. To niezwykle praktyczne rozwiązanie i dodatkowa zaleta tego typu urządzeń.

Wiele modeli oferuje też funkcję katalizy, inne zaś – np. piekarnik Dual Cook Flex czy wybrane sprzęty Whirlpoola – pyrolizy. Liczni eksperci rekomendują właśnie to rozwiązanie. Polega ono na tym, że piekarnik nagrzewa się do temperatury 500 stopni Celsjusza, a pod wpływem tak wysokiej temperatury zabrudzenia zmieniają się w pył, który wystarczy usunąć szczotką lub szmatką.

Funkcje dodatkowe i sterowanie telefonem

Użytkownicy szybko polubili urządzenia typu smart – jak Dual Cook Flex czy Amica Integra Smart, dlatego też piekarniki pod zabudowę czy wolnostojące wyposażono w liczne funkcje, np. blokadę przed nieplanowanym otwarciem, termosonda, funkcja grilla itd. Najchętniej wybierane są jednak te urządzenia, którymi można sterować z poziomu smartfona.

Dzięki temu można wyłączyć piekarnik, będąc na spacerze z psem, otrzymać powiadomienie o postępach pieczenia podczas oglądania meczu w telewizji czy też przeglądać w aplikacjach przepisy na pyszne i zdrowe dania.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię