Książeczki tematyczne dla dzieci do nauki angielskiego

0
3172

Wybierając książki dla dzieci po angielsku, należy zwrócić uwagę na to, czy ich zawartość merytoryczna jest dopasowana do wieku dziecka, zainteresowań oraz tego, czego dokładnie chcemy dziecko nauczyć.

Wybierając książki dla dzieci po angielsku, w pierwszej kolejności należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy ich zawartość merytoryczna jest dopasowana do big-book-of-the-body-usborne-big-books-minna-laceywieku dziecka, zainteresowań oraz tego, czego dokładnie chcemy dziecko nauczyć. Inną pozycję książkową wybierzemy, gdy uważamy, że maluch powinien opanować umiejętności komunikacyjne, inną, gdy naszym priorytetem jest opanowanie przez niego podstawowych zasad ortograficznych, inną gdy chodzi o przyswojenie określonego słownictwa. Do tego ostatniego celu bardzo dobrze sprawdzą się książeczki tematyczne.

Książki tematyczne mogą dotyczyć konkretnych zagadnień takich, jak ciało człowieka, zwierzęta, dinozaury, podróże czy robienie zakupów. Dobrym pomysłem będzie również kupno książeczki dopasowanej do zainteresowań malucha, na przykład książki o pojazdach dla dzieci, książki opisujące przygody ulubionych postaci z bajek lub na przykład książki dla dzieci o kosmosie. W przypadku starszych dzieci, najlepiej sprawdzą się pozycje o szerszym zakresie omawianych zagadnień, w szczególności takie, które nie muszą być przerabiane strona po stronie, lecz w sposób swobodny i dowolny. Doskonałym rozwiązaniem są również słowniki czy podręczniki interaktywne z ćwiczeniami, kartami typu memory czy łamigłówkami.

Przed zakupem książeczki tematycznej, warto zapoznać się z jej opisem, nie bez znaczenia jest również warstwa graficzna książki zaprojektowana w taki sposób, by zachęcić pociechę do nauki języka angielskiego. Najmłodsi uczniowie najchętniej pracują z książkami o nietypowej formie, na przykład takimi, które posiadają przyciski dźwiękowe, otwierane okienka, wycinanki czy naklejki.

Idealne tematyczne książki dla dzieci do nauki angielskiego powinny nie tylko zachęcać do czytania i pisania, lecz także do mówienia, układania zdań czy odgrywania scenek z życia codziennego. Jak podkreślają nauczyciele, tego typu nauczanie wielokierunkowe przynosi najlepsze efekty.

first-sticker-book-space-usborne

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię