Jak zapewnić maluchowi właściwy rozwój?

0
981

Już od chwili gdy dowiadujesz się, że jesteś w ciąży, zaczynasz mieć obawy. Czy podołasz, czy zapewnisz swojemu dziecku wszystko co najlepsze, jak zrównoważyć priorytetowe potrzeby dziecka, nie zaniedbując własnych pragnień i aspiracji… Wbrew pozorom wcale nie jest to takie trudne. Należy tylko pamiętać o kilku zasadach i postępować tak, jak podpowiada ci serce, a nie „życzliwi” ludzie wkoło.

 Najważniejsza jest atmosfera w domu

Nie chodzi o sielankę wprost ze wzruszających reklam telewizyjnych, ale o dom, w którym czuć miłość i spokój. Małe dziecko nie rozumie, dlaczego mama i tata są zdenerwowani, ale zły nastrój udziela mu się i powoduje silny niepokój. Nie od dziś mówi się, że spokojna i zrelaksowana mama to zadowolone dziecko. Bez względu na to czy mówimy o rocznym maluchu czy o upartym trzylatku.

Ważne, aby dziecko w domu czuło się dobrze. Śpiewanie, czytanie, opowiadanie historyjek, wspólne zabawy i rodzinne posiłki – to wszystko pomaga budować więź i ma znaczący wpływ na prawidłowy rozwój dziecka (http://kobieta.onet.pl/dziecko/male-dziecko/rodzinne-zwyczaje-kluczem-do-rozwoju-emocjonalnego-dzieci/y5sdz). Dlatego nawet jeśli jesteście zabiegani – znajdźcie trochę czasu tylko dla rodziny.zlobek-w-sosnowcu-elfik (1)

Żłobek dobry dla rozwoju dziecka

Mówi się, że nic nie zastąpi stałego kontaktu z matką. Jednak absolutnie nie wolno twierdzić, że żłobek to zło i wybór wyrodnych matek, które zamiast poświęcić się dziecku, myślą o karierze. W dobrej placówce twoja pociecha będzie pod doskonałą opieką personelu przeszkolonego w zakresie pierwszej pomocy, a wszystko, co malucha otacza – począwszy od zabawek z atestem aż do posiłków przygotowywanych z największą starannością, będzie bezpieczne, zdrowe i ciekawe. Mnóstwo bodźców podziała na rozwój bardzo stymulująco. Szczegółową ofertę sprawdzonego żłobka w Sosnowcu można odnaleźć na przykład na www.elfik.pl.

Przedszkolna przygoda

Nawet jeśli postanowiłaś poświęcić się wychowaniu dziecka, warto posłać pociechę do przedszkola. To nie tylko miejsce, w którym maluch nauczy się mnóstwa potrzebnych rzeczy, pobawi się i będzie uczęszczać na zajęcia rozwijające je na wielu płaszczyznach. To także pierwsze relacje, przyjaźnie, przedszkolna miłość – jednym słowem mnóstwo wyjątkowych wspomnień. A i ty będziesz miała czas dla siebie, aby po powrocie dziecka do domu być pełna energii i z ciekawością wysłuchiwać jego opowieści o tym, co się dziś wydarzyło.

 

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię