Zeszyty ćwiczeń i programy nauczania – wspomaganie programu dydaktycznego

0
683
zeszyty ćwiczeń dla dzieci
Program dydaktyczny w szkołach jest ściśle określony, ale to nie znaczy, że nie można go wzbogacić korzystając z dodatkowych zasobów dostępnych w sieci. Doskonały wybór zeszytów ćwiczeń i programów nauczania dostosowanych do wieku dziecka, czyli przeznaczonych dla danej klasy czy grupy przedszkolnej można znaleźć w ofercie portalu Rozwój dziecka.

Skorzystaj z praktycznych zeszytów ćwiczeń i wzbogacaj prowadzone lekcje

Niezależnie czy nauczyciel uczy dzieci w ramach edukacji zintegrowanej czy nauki przedmiotu w klasie 4, może znaleźć wiele przydatnych pomocy dydaktycznych. Zeszyty ćwiczeń dostępne online po założeniu konta w portalu Rozwój dziecka są często dostępne za darmo, a za niewielką opłatą można zyskać nieograniczony dostęp do wszystkich ćwiczeń, a także dyplomów, będących zwieńczeniem danego bloku tematycznego i zaświadczeniem, że dziecko zyskało wiedzę na dany temat. Warto skorzystać z bogatej oferty zeszytów ćwiczeń na stronie: https://childdevelop.pl/programs/. Znajdą tu odpowiednie pomoce nauczyciele Przyrody, Biologii, ale i edukacji zintegrowanej w klasach 1-3. Pobierając zeszyt ćwiczeń „Zdrowe odżywianie” można np. kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe dziecka czy nawet wybory konsumenckie, bo dzieci poznają skład poszczególnych produktów i uczą się odróżniać te wysokiej jakości od tych niskiej jakości. Od najmłodszych lat poznają też szkodliwość nadmiaru cukru i soli w diecie. Właściwie kształtowane nawyki procentują w przyszłości, nawet w dorosłym życiu. Dzięki zeszytom ćwiczeń nauka tabliczki mnożenia jest znacznie bardziej atrakcyjna, a jej przyswajanie prostsze. Podobnie rzecz ma się z nauką pisania i czytania w ramach edukacji polonistycznej. Dzięki różnorodnym zadaniom obejmującym także edukację plastyczną czy zajęcia techniczne dzieci mogą wszechstronnie się rozwijać.

Ucz swoje dziecko w atrakcyjny i przystępny sposób – skorzystaj z drukowanych zadań

Nauka może być dla dziecka atrakcyjna, jeśli wiedza jest przekazywana w przystępny sposób. Zeszyty ćwiczeń do kolorowania, wycinania, zawierające zadania z dopasowywaniem wyrazów do obrazków czy wykreślanki bądź diagramy. Pozwalają dzieciom angażować wiele zmysłów i uczyć się zarówno wzrokowo, słuchowo, jak i kinestetycznie. Rodzice mogą założyć swoje konto na portalu Rozwój dziecka i uczyć się razem z nim w domowym zaciszu. Zadania są przeznaczone nawet dla przedszkolaków i świetnie dopasowane do wieku. Można znaleźć także wiele darmowych ćwiczeń do wydruku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię