Jakie jest najlepsze mleko modyfikowane?

1
538

Dla wielu młodych ludzi narodziny dziecka to prawdziwa rewolucja w życiu. Nierzadko czytają oni specjalistyczne artykuły o żywieniu niemowląt, chcąc aby ich dziecko rozwijało się bez zarzutu. We wszystkich tego typu opracowaniach podkreśla się, że najlepszym pokarmem dla człowieka w okresie niemowlęcym jest mleko matki. A co jeśli z jakichś względów karmienie piersią jest niemożliwe lub niewystarczające? Czy jest jakieś rozwiązanie?

Mleko modyfikowane – czym jest i jak działa?

Rozwiązaniem opisanego powyżej problemu jest mleko modyfikowane. To mleko krowie, które zostało poddane odpowiedniej modyfikacji, tak aby spełnić potrzeby wymagane do prawidłowego żywienia niemowląt. Otóż zostało ono wzbogacone w różnego rodzaju witaminy oraz składniki mineralne. Natomiast zmniejszona została chociażby ilość występujących w mleku krowim tłuszczów.

Jak wybrać mleko modyfikowane?

Wielu rodziców zadaje sobie bardzo poważne pytanie – jak wybrać najlepsze mleko modyfikowane? Odpowiedź wcale nie jest tak jednoznaczna jak mogło by się to wydawać. Otóż poszczególne produkty dostępne w sklepach znacznie się różnią. Chodzi tutaj bowiem o skład i proporcje składników mineralnych. Dlatego też producenci stosują oznaczenia wyróżniające poszczególne produkty od innych. I tak, mleko oznaczone cyfrą 1, to produkt adresowany do najmłodszych dzieci, w wieku do 6 miesięcy. Z kolei cyfra 2 oznacza, że mleko jest przeznaczone dla niemowląt w wieku od 6 do 12 miesięcy. Natomiast cyfry 3 oraz 4 świadczą o przeznaczeniu danego produktu dla dzieci, które ukończyły już pierwszy rok życia.

Milkman
Milkman

Mleko Holle – ciekawe, choć mniej znane mleko ekologiczne

Z całą pewnością produktem godnym polecenia jest mleko Holle. To znana szwajcarska firma posiadająca wieloletnią tradycję. Jej produkty odznaczają się bardzo wysoką jakością, o czym najlepiej świadczą sukcesy Holle w całej Europie. Co ważne, wybór produktów jest bardzo bogaty i z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojego dziecka. W Polsce, ten konkretny produkt nie jest zbyt powszechny, ale za pośrednictwem sieci można znaleźć źródła tegoż mleka, z których korzysta wielu rodziców.

Mleko modyfikowane to nic innego jak mleko krowie, które zostało poddane modyfikacji w taki sposób, aby jak najbardziej przypominało mleko kobiece. Nie należy więc bać się tej „modyfikacji”. Czasami jest ono najlepszym rozwiązaniem, gdy karmienie piersią jest niemożliwe. Generalnie, z całą pewnością nie ma nic lepszego niż naturalne mleko od matki, szczególnie ,,siara” czyli pierwsze mleko, jakie noworodek może otrzymać od matki. Życie pisze jednak różne historie i czasami mleko modyfikowanie jest konieczną alternatywą. W tym przypadku, różne marki oferują różne właściwości odżywcze – my polecamy produkt wspomniany powyżej, nie rozstrzygając jednak kategorycznie, które mleko modyfikowane jest w 100% najlepsze.

Materiał powstał na bazie informacji przygotowanych przez portal parentingowy: http://zaradne-mamy.blogspot.com – serdecznie zapraszamy na tę stronę.

Zapisz

1 KOMENTARZ

  1. Kobieto nawet te 700 g za te 16 zl- to jest drogie mleko. ~Policz ile kosztuje caly kg mleka w proszku- te mleko wychodzi 22 zl za kg, bebiko, bebilon prawie 50 zl, a litr mleka zwyklego krowiego kosztuje 2,00 zl. Wiec nie pisz Aga, ze kt res mm jest tanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swojeimię