Air Max 1 – uniwersalne buty sportowe

0
856

Nike Air Max 1 to buty, które zapoczątkowały ciąg niezwykłych zdarzeń związanych z obuwiem sportowym. Premiera tego rewolucyjnego modelu miała miejsce w marcu 1987 roku i na zawsze zmieniła oblicze butów sportowych. Poduszka powietrzna, która ulokowana jest w ich podeszwie w tym modelu została wyciągnięta na światło dzienne. To stało się wyróżnikiem butów Nike Air Max.

Widoczna poduszka powietrzna stała się cechą charakterystyczną butów z serii Air Max, a sam model Nike Air Max 1 stał się jednym z kultowych. Buty Air Max zostały stworzone przez grupę specjalistów, w skład której wchodzili projektant Tinker Hatfield oraz technik Bruce Kilgore oraz inżynier Tom McGuirk. Wszyscy razem pracowali nad stworzeniem butów, które będą unikatowe i podbiją rynek swoją wyjątkowością. W ich oczach czynnikiem decydującym o sukcesie tworzonego modelu miała być właśnie sławetna, widoczna poduszka powietrzna. Wypuszczony na rynek w drugiej połowie lat osiemdziesiątych, model Nike Air Max 1 potwierdził ich prognozy, a konsumenci pokochali zaprojektowane przez nich buty. Dla głównego projektanta, Tinkera Hatfielda inspiracją stała się podróż do Paryża, gdzie zobaczył budynek, w którym wszystkie instalacje zamontowane zostały na zewnątrz. Hatfield okazał się wielkim umysłem, bowiem niewielu wpadłoby na to by ten koncept powiązać z butami, zwłaszcza w sposób w jakich on to zrobił. Postanowił ukazać światu jak wygląda wnętrze podeszwy zaprojektowanych przez Nike butów, z czego stworzył ich niekwestionowany atut, który po dziś dzień wyróżnia modele Nike Air Max spośród innych i przyciąga kolejne pokolenia fanów. Początkowo materiały użyte w produkcji sprawiały że Nike Air Max 1 nie były zbyt wytrzymałe na ścieranie, jednak reakcja koncernu była błyskawiczna i w ekspresowym tempie zmieniono komponenty, zwiększając wytrzymałość butów i wzbudzając na rynku nie lada zamieszanie.

Pierwsza reklama telewizyjna Nike Air Max 1 również jest częścią legendy tychże butów, ponieważ przy jej kręceniu wykorzystano słynny utwór grupy The Beatles pod tytułem „ Revolution”, za co zresztą koncern został pozwany.  Obecnie można kupić odświeżony, aczkolwiek bardzo klasyczny model Nike Air Max 1. Jest to nie lada gratka dla miłośników sportu oraz mody.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię