Co warto kupić do altanki na działce?

0
4200
Spełniłeś swoje wieloletnie marzenie i przebudowałeś starą drewnianą altankę na nową, murowaną. Teraz to niemal domek letniskowy, do którego dochodzi woda i który ma dostęp do prądu. Możesz zapraszać na grilla gości albo spędzać tu urlop, oddając się czytaniu książek, uprawianiu ogródka i jednoczeniu z naturą. Sprawdź, jak wyposażyć murowaną altankę, by czuć się w niej komfortowo.

Chłodziarka, lodówka czy zamrażarka?

Altanka nie jest miejscem, w którym będziesz przebywać często lub długo, więc wyposażanie jej drogim i nowoczesnym sprzętem nie ma sensu. Wręcz przeciwnie: widok cennych urządzeń podpatrzonych przez okno może skłonić włamywacza do sforsowania zamka.

Zamiast zajmującej wiele miejsce w małej altance chłodziarki postaw na małą lodówkę bez komory zamrażającej. Tu schowasz produkty pierwszej potrzeby: jogurt, masło, wędlinę. Wszystkie te, które wykorzystasz podczas pobytu. W małej lodówce schłodzisz też napoje. Za zużycie prądu zapłacisz niewiele.

Jeśli chcesz jeździć na działkę na dłuższy urlop i zapraszać tu dzieci lub wnuki, poza chłodziarką zakup zamrażarkę. Niewielka zamrażarka pomieści lody, a także umożliwi szybkie schłodzenie napojów stojących wcześniej w pokoju i wystawionych na słońce. Możesz też mrozić zebrane truskawki, maliny, poziomki, koperek czy pietruszkę.

Zima w altance – jak się ogrzać?

Zamarzył Ci się zimowy urlop na działce? Mimo iż zadbałeś o dostęp do bieżącej wody i prądu, prawdopodobnie nie masz ogrzewania gazowego. Warto postawić na to urządzenie, które ogrzeje Cię najszybciej, czyli farelkę. Uważaj, by nie postawić jej blisko firanki lub koca na kanapie.

Grzejnik olejowy nagrzewa się wolniej, za to później dłużej oddaje ciepło. Niestety sprawdzi się na działce w mniejszym stopniu, ponieważ po zmarznięciu na dworze raczej będziesz wolał zyskać efekt ciepłego wnętrza szybko.

Jaki grill kupić na działkę?

Nie jest jasna kwestia modelu grilla, który na działce sprawdzi się najlepiej. Tradycyjny będzie doskonały podczas pięknej pogody, jednak elektryczny sprawdzi się także w ponurym dniu. Mając ten drugi, nie będziesz musiał odwoływać przyjęcia, jeśli rano okaże się, że ma bez przerwy padać.

Wyjściem może być kupienie niedrogiego grilla węgielnego na działkę i pozostawienie go w altance. Grill elektryczny będziesz zabierać do domu, ponieważ jest lekki, poza tym wykorzystasz go do przygotowania wyjątkowego obiadu w domu. Z urządzenia nie wydobywają się dym ani nieprzyjemne zapachy. Potrawy przygotowywane w ten sposób są zdrowsze od smażonych i mają więcej korzystnych wartości odżywczych.

Rozrywka w altance i na ogródku

Aby zapewnić rozrywkę sobie i gościom na działce, koniecznie wybierz odpowiedni sprzęt audio-wideo. Podczas przyjęcia na zewnątrz sprawdzi się radioodbiornik albo smartfon z wydajnymi głośnikami. Z kolei wieczory spędzane w samotności uprzyjemni Ci niewielki telewizor. Wybierz model z wejściem USB, by móc przywozić ulubione filmy i seriale nagrane na dysku zewnętrznym i zgłębiać je bez pośpiechu, wczuwając się w fabułę.

I pamiętaj: jeśli planujesz nie odwiedzać działki przez kilka miesięcy, droższe sprzęty – np. telewizor – zabierz do domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię