Czapka zimowa dla dziecka – jak wybrać odpowiednią?

0
506
czapka zimowa dla dzieci

Bardzo wysokie lub zbyt niskie temperatury każdego z nas potrafią wprowadzić w dyskomfort. Dorośli bywają kapryśni, nie mówiąc o dzieciach, które nie zawsze są w stanie komunikować swoje potrzeby. Co gorsza, nasi najmłodsi bardzo często nie lubią się przebierać. Założenie kolejnej warstwy odzieży lub szalik i czapki, jeśli na dworze mróz, wymaga od rodzica nie lada gimnastyki. Jeśli ubranie nie jest dopasowane do panującej na zewnątrz temperatury, dziecko może łatwo przegrzać się lub zaziębić. Dlatego warto wiedzieć, jaką czapkę zimową dla dziecka wybrać, aby nie marzło i czuło się komfortowo.

Czapki zimowe dla dzieci – czy są konieczne?

Ubiór zgodny z pogodą to wyzwanie. Dzieci grymaszą, płaczą i same ściągają z siebie ubranka, które nie są dla nich wygodne. Dla rodzica to zawsze kwestia troski. Chcemy, aby nasz maluch miał ciepło i wygodnie, choć często spotyka się to z jego dezaprobatą.

Starszaki też miewają nastroje, a jeśli już opanowali do perfekcji sztukę samodzielnego ubioru, nasza ingerencja w to, co na siebie założyli, może podnieść bunt. Nawet jeśli ich outfit wymaga wiele do życzenia, a zaraz mamy wyjść na 15-stopniowy mróz.

Jednym z elementów ubioru, którego zdarza się unikać każdemu, nie tylko dzieciom, są czapki. My obawiamy się o zniszczenie fryzury, a czapka zimowa dla dziecka bywa postrachem. Nie tylko jest dla niego niewygodna, ale też zmienia nieco odbiór bodźców słuchowych. Warto jednak w tej sytuacji dać dziecku dobry przykład. Jeśli zobaczy ono, że rodzic zakłada czapkę, nie powinniśmy mieć problemu, by przekonać go do tego samego.

Oczywiście w momencie, kiedy dziecko zapiera się rękami i nogami, nie będziemy usilnie zakładać mu czapki na głowę. Aby jednak uniknąć takich sytuacji, warto wybrać czapkę, która będzie dla niego jak druga skóra, a w dodatku zwróci uwagę ciekawym elementem lub barwnym wyglądem.

Jaką czapkę zimową dla dziecka wybrać?

Odpowiednia czapka zimowa powinna być wykonana z dobrej jakości materiału, a przy tym zapewniać komfort termiczny dziecku. Syntetyczne materiały mają niebywały plus – są bardzo ciepłe, ale nie radzą sobie z przepuszczalnością powietrza. Mogą doprowadzić do tego, że dziecko się przegrzeje, co dalej łatwo doprowadzi do przeziębienia.

Sztuczne tworzywa podrażniają skórę, a nawet powodują wysypki. Ich włókna są bardzo nieprzyjazne dla naszego ciała, a delikatna skóra dziecka może szczególnie odczuwać dyskomfort związany z noszeniem takiej plastikowej czapeczki. Możemy jednak uniknąć takich sytuacji, jeśli wybierzemy produkt z bawełnianym lub polarowym podszyciem.

Naturalne tworzywa takie jak bawełna czy wełna zatrzymują ciepło, nie powodując uczucia przegrzewania się. Czapki zimowe dla dzieci powinny być wykonane z jak najbardziej przyjaznych surowców. Połączenie akrylu z naturalnym włóknem będzie dobrym rozwiązaniem, które zniweluje uczucie „drapania” wywołane syntetykiem, a w dodatku pozwoli zachować wyjątkowy komfort termiczny.

Gdzie kupić czapkę zimową dla dziecka?

Wybór sklepów, wzorów i kolorów jest szeroki. Im więcej mamy możliwości, tym trudniej jest zdecydować się na coś konkretnego.

Poza komfortem noszenia bardzo ważne jest, by czapka miała w sobie to coś, co przykuje uwagę dziecka. Jeśli maluch nie chce nosić nic na główce, może zainteresuje się odzieniem w intensywnym kolorze lub takim, które zakończone jest puchatym pomponikiem.

Takie elementy mogą sprawić, że noszenie czapki okaże się świetną zabawą. Tylko pamiętajmy, żeby nie zakładać jej niepotrzebnie w zamkniętym pomieszczeniu. Nawet zimą.

Jeśli zależy nam na połączeniu wszystkich tych składników, od komfortu i materiału po wygląd i efekty specjalne, sprawdźmy ofertę sklepu Agbo. Znajdziemy tam nie tylko czapki, ale i piękne zestawy dla chłopców i dziewczynek w przystępnej cenie.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię