Pomysły na prezenty na roczek

1
757

Dobry prezent dla dziecka powinien być przede wszystkim do niego dopasowany, dlatego też jeżeli w najbliższym czasie idziesz na roczek i myślisz o kupnie zabawki, pamiętaj o tym, że nie każda z nich będzie dobrym wyborem. Na co patrzeć przy zakupach?

Zwykle dla roczniaka kupujemy prezenty dość wystawne, duże i drogie. Dziecko jednak nie dba o to, że ma urodziny i że dostaje prezenty, ale, oczywiści, nie oznacza to, że najlepiej kupić pierwszą zabawkę z brzegu, która wpadnie nam w oczy. Dobra zabawka dla niemowlaka powinna być przede wszystkim dla niego bezpieczna, a także powinna być interesująca, aby zajęła malucha chociaż na chwilę. Jako że dzieci w tym wieku zaczynają być też bardziej mobilne, doskonałym pomysłem mogą być wszelkie zabawki wspierające tę aktywność. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami poniżej!

Rowerki biegowe i jeździki

Doskonale nadają się dla roczniaków – można kupić je w wielu różnych wariantach, na przykład może być to samochodzik w stylu retro czy rowerek drewniany z trzema kołami, który potem może być zamieniony na rowerek z dwoma kołami. Przy zakupie takich zabawek warto pamiętać o tym, by postawić na dobre marki i solidne wykonanie, dlatego tanie chińskie jeździki i rowerki z plastiku nie będą najlepszym wyborem – mogą być niebezpieczne!

Bujaki i pchacze

Kolejnym dobrym pomysłem na prezent dla roczniaka są różnego rodzaju pchacze i bujaki. Te pierwsze wspomagają naukę chodzenia oraz zapewniają dobrą zabawę, na przykład mogą być wyposażone w klocki. Wśród bujaków niesłabnącym powodzeniem cieszą się z kolei koniki na biegunach.

Klocki

Trzecią propozycją są różnego rodzaj klocki, które można zakupić w wielu ciekawych wersjach, na przykład mogą być to markowe klocki dla niemowląt, które dzięki dużym elementom są całkowicie bezpieczne. Można też zdecydować się na klocki drewniane, które także pozwalają na układanie ciekawych konstrukcji i wspierają rozwój zdolności motorycznych.

 

Niezależnie od tego, jakie zabawki dla niemowlaka chcesz kupić, pamiętaj o tym, żeby wybierać te bezpieczne – markowe, solidne i z certyfikatami!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swojeimię