Dlaczego w czasie ciąży warto pić dużo wody?

1
742

Ciąża jest wyjątkowym okresem w życiu kobiety. Aby dziecko prawidłowo rozwijało się od samego początku, konieczne jest podjęcie odpowiednich działań przez przyszłą mamę. Kluczowe znaczenie mają nie tylko relaks i dopasowana dieta, ale również systematyczne nawadnianie organizmu. Kobieta w trakcie ciąży musi pić większą ilość dobrej jakości wody.

Dbanie o siebie w trakcie ciąży to jedna z podstawowych kwestii, jaką powinna mieć na uwadze każda przyszła mama. Dziecko wymaga pielęgnacji praktycznie od początku swojego życia, a rolą rodziców jest uczynienie wszystkiego, aby taka pielęgnacja była kompleksowa. Pamiętajmy, że dziecko funkcjonuje w brzuchu mamy w środowisku wodnym. Doba, zdrowa i wolna od zanieczyszczeń woda jest mu potrzebna do budowy tkanek oraz wszystkich narządów – czyli do normalnego funkcjonowania.

Po co mamie i dziecku woda?

Woda jest niezbędna do życia. Bez niej nie jest możliwe normalne funkcjonowanie oraz rozwój. Dziecko, które jest w brzuchu mamy, musi mieć dostarczoną niezbędną ilość pokarmu oraz wody. Dzięki temu rośnie oraz rozwija się prawidłowo. Jak dowodzą najnowsze badania, picie oczyszczonej wody (np. jonizowanej) wpływa na zmniejszenie ryzyka przedwczesnego porodu oraz zapobiega porannym nudnościom.

Kobieta, która jest w ciąży musi pamiętać, że woda ma ogromny wpływ na jej przebieg. Dobrym przykładem jest fakt, że ilość płynu owodniowego zależy od spożycia wody. Niedobór płynów jest także przyczyną obrzęków, kurczów łydek oraz drętwienia rąk.

Woda (niegazowana lub alkaliczna) sprawi, że mamie będzie prościej znieść trudy ciąży, a dziecko będzie miało zagwarantowany normalny rozwój.

Nie dopuść do zakwaszenia organizmu oraz odwodnienia

Dobre, regularne nawadnianie organizmu w czasie ciąży sprawi, że korzyści odczuje mama (będzie bardziej zadowolona i pełna energii), a także dziecko (które będzie mogło swobodnie się rozwijać). Niezwykle ważne jest jednak to, aby nie dopuścić do zakwaszenia organizmu. Jest ono stanem, w którym kobieta cierpi na ogólne, złe samopoczucie, ma problemy z koncentracją, bezsennością, jest także osłabiona i podatna na infekcje.

W przypadku ciąży powszechnie wiadomo, że wszelkiego rodzaju choroby stanowią potencjalne zagrożenie organizmu – stąd należy podjąć działania profilaktyczne. To samo dotyczy odwodnienia organizmu. Ludzkie ciało w 70% składa się z wody i do prawidłowego rozwoju tej wody potrzebuje. Rozwiązaniem jest regularne przyjmowanie płynów, np. wody z jonizatora.

Co pić, a czego unikać?

Z tym problemem borykają się nie tylko kobiety w ciąży. Na pewno każdy z nas wielokrotnie zadawał sobie pytanie stojąc przed sklepową półką lub trzymając butelkę w dłoni. Jak wspominaliśmy – jakość tego, co pije mama ma ogromne znaczenie dla kondycji organizmu, a co za tym idzie zdrowia dziecka.

W trakcie ciąży najlepiej jest ograniczyć wszelkiego rodzaju napoje, którą mogą prowadzić do zakwaszenia organizmu oraz zatrzymywania toksyn. Podstawą jest unikanie dużej ilości mocnej herbaty, kawy, napojów gazowanych, a także nienaturalnych soków. Nie jest wskazane także kupowanie izotoników oraz wód smakowych. Należy zwrócić szczególną uwagę na napoje, które zawierają dużą ilość cukrów i sztucznych składników. Ich występowanie sprzyja osłabieniu organizmu oraz pogorszeniu metabolizmu. Pijmy bogatą w składniki mineralne wodę niegazowaną lub wodę jonizowaną.

Dobrym wyjściem jest zakup jonizatora wody i korzystanie z dobrodziejstw wody alkalicznej. Takie urządzenia, wraz z systemem filtracyjnym możemy zakupić poprzez stronę www.jonizatory.eu. Już dawno udowodniono, że woda alkaliczna jest najbardziej zbliżona swoją strukturą do płynów ustrojowych człowieka. Może to mieć ogromne znaczenie dla dziecka, któremu powinna zostać dostarczona woda o najlepszej jakości, jak również dla mamy, której organizm w trakcie ciąży jest bardziej zakwaszany.

Woda alkaliczna w znaczący sposób poprawia funkcjonowanie organizmu, regulację temperatury ciała, nawilżanie stawów i wszystkich komórek, a także usprawnia proces przemiany materii. Ten rodzaj wody także wspomaga proces transportu oraz wchłaniania pokarmów. Nie bez znaczenia jest także pomoc przy detoksykacji.

Wszystkie te zalety są bardzo ważne i pomocne przy podejmowaniu decyzji o wyborze wody. Woda, która jest oczyszczona z wszystkich zanieczyszczeń oraz przyjazna organizmowi stanowi panaceum na większość kłopotów, na które mogą cierpieć przyszłe mamy.

Copyright: Symec Consulting 2015
www.jonizatory.eu

Wyłączenie odpowiedzialności:

Informacje zawarte w artykule oraz przytoczonych tutaj filmach, komentarzach i opinie tutaj wyrażone nie mają na celu diagnostyki, leczenia lub zapobiegania chorobom i żadne stwierdzenie w tej informacji nie mogą być traktowane jako zalecenia. Zawarte tutaj informacje nie zostały zweryfikowane przez urzędy lub agencję kontroli leków i żywności. Wszelkie informacje zawarte w niniejszym artykule mają wyłącznie charakter informacyjny i nie zastępują w żadnym stopniu konsultacji z lekarzem specjalistą.

Łóżka dla dzieci

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię