Dywany plamoodporne – dobry wybór dla rodzin z dziećmi

0
1138

Każdy rodzić małego dziecka wie, że nie da się uniknąć plam niemal w każdym pomieszczeniu w domu i na większości mebli. Trzeba więc zaopatrzyć się w przeróżne środki piorąco-czyszcząco-myjące i starać się reagować jak najszybciej. W zależności z czego plama powstała stosujemy odpowiednie płyny i ścierki, by usunąć zabrudzenie. Efekty są różne. Jest to zależne od kilku czynników: z czego jest plama, jak długo zabrudzenie pozostało na dywanie czy tkaninie meblowej, jaki rodzaj materiału jest ubrudzony i jakimi środkami czyszczącymi dysponujemy.

Plamy są różne – plama z soku, mleka, plamy od czekolady, od owoców czy od kawy, jeśli rodzicom się troszkę uleje. Proszki, płyny, spraye zazwyczaj dobrze sobie z nimi radzą. Jednak nie zawsze uda się do końca pozbyć plamy i niestety pozostaje ślad.

Dywany plamoodporne.

Dywany odporne na różnego rodzaju zabrudzenia są idealnym rozwiązaniem do domu, w którym jest małe dziecko. I nie tylko. Oprócz faktu, że pięknie prezentują się w salonie, nadają miękkości i przytulności, można komfortowo po nich chodzić bosymi stopami to do tego nie spędzają nam snu z powiek. Nie musimy stresować się, że w każdej chwili może pojawić się brzydka plama na nim a my sobie z nią nie poradzimy. A wszystko dzięki specjalnej powłoce chroniącej włókna dywanu przed wnikaniem zabrudzeń. Pozostają one na powierzchni włókna i dlatego łatwo i szybko możemy je wyczyścić. Najlepiej za pomocą wody i ręcznika papierowego, ewentualnie ściereczki z miro fibry czy szarego mydła, jeśli zabrudzenie jest bardziej oporne na usunięcie. Wymienione akcesoria zazwyczaj są na wyposażeniu w każdym gospodarstwie domowym.

Wybierając dywan plamoodporny do naszego domu nie żałujmy pieniędzy. Nawet jeśli są one trochę droższe od innych dywanów to jest to koszt jednorazowy. Potem zaoszczędzimy na pralniach chemicznych i przeróżnych środkach myjących powierzchniowo czynnych, na które musielibyśmy wydać niemałe pieniądze w przyszłości, gdybyśmy zdecydowali się jednak na model dywanu w którego włókna wsiąka każdy brud. Po czasie taki dywan nadawałby się tylko do wymiany na nowy, gdyż w końcu pojawiłaby się plama nie do usunięcia.

Dywany plamoodporne docenią nie tylko rodziny z dziećmi, ale również ci, który często zapraszają do siebie gości oraz miejsca pracy. Wszędzie tam gdzie pojawia się dużo ludzi wzrasta ryzyko poplamienia dywanu. Łatwy w czyszczeniu dywan posłuży nam o wiele dłużej w stanie nienagannym.

Warto dodać, że takie typy dywanów nie oznaczają, że będzie on sztywny i nie do końca przyjemy w użytkowaniu. Nowoczesne dywany plamoodporne są miękkie, o wyjątkowych wzorach i chodzenie po nich boso to czysta przyjemność.

dywany-plamoodporne
dywany24.eu
Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię