Dzień i noc

0
834

Wiele osób zadaje sobie pytanie – dlaczego istnieją kremy na dzień i kremy na noc? Przecież można używać jednego kremu dwa razy dziennie. Dopatrują się przeróżnych powodów, a głównie sądzą, że to są wymysły producentów, którzy chcą w ten sposób zwiększać liczbę produktów w ofercie, a co za tym idzie swoje profity. Jednak są istotnie powody takiego działania i nie są one związane głównie z zyskiem firmy.

Nasza skóra ma zupełnie inne wymagania w ciągu dnia i całkowicie inne potrzeby w nocy. Zadaniem kremu stosowanego na dzień jest przede wszystkim ochrona skóry twarzy przed zanieczyszczeniami. Osiada na niej wszystko to, co unosi się w powietrzu, a my często dotykamy jej brudnymi rękami. W czasie dnia krem musi też zabezpieczyć skórę przed promieniowaniem słonecznym, a zimą przed złym wpływem niskich temperatur. Te wszystkie powody uniemożliwiają jej absorbowanie wielu cennych składników, które są w stanie ją dogłębnie odżywiać i regenerować. Głównym zadaniem kremów dziennych jest więc ochrona i nawilżanie, które jest potrzebne o każdej porze dnia i nocy.

W nocy skóra jest oczyszczona i gotowa na przyjęcie preparatów, które ją odżywią i zregenerują. W tym właśnie czasie, wszystkie cenne składniki mają szansę działać, wnikając w głębokie warstwy skóry. W kremach na noc wykorzystuje się takie komponenty, które są w stanie skórę odżywić, nawilżyć, odbudować uszkodzone komórki, zwiększyć ich metabolizm. Dzięki temu można przywrócić lub zwiększyć naturalne procesy produkcji chociażby kolagenu, bez którego skóra traci swoją sprężystość i elastyczność.

Możemy to też przeanalizować na przykładzie kremów La Milu. Kawiorowy krem na noc łączy w sobie wspaniałe właściwości ekstraktu z kawioru i roślinnych komórek macierzystych z winogron. Taka kombinacja głównych składników aktywnych sprawia, że przyspieszone zostają naturalne procesy regeneracyjne skóry, a zawartość protein, witamin i minerałów powoduje wzrost elastyczności i jędrności skóry. Skład uzupełniony olejem bawełnianym i masłem shea gwarantuje właściwe odżywienie skóry, a polisacharydy i hialurionian sodu jej nawilżenie. W trakcie badań i testów biotechnolodzy udowodnili, że przy regularnym stosowaniu kremu, proces regeneracji skóry jest dwukrotnie większy, podobnie jak wzrost jej jędrności i nawilżenia.

Kawiorowy krem na dzień, oprócz podstawowych składników zawiera dużą dawkę filtrów UV, które skutecznie chronią skórę przed promieniami słonecznymi. W preparacie na dzień zwrócono szczególną uwagę na zabezpieczenie skóry przed działaniem wolnych rodników. W czasie testów i prób klinicznych stwierdzono, że oprócz działania zapewniającego właściwy poziom nawilżenia i jędrności skóry, doskonale wzmocniona zostaje bariera ochronna skóry. A to w ciągu dnia jest szczególnie istotne.

Starajmy się więc używać kosmetyków, które nie są uniwersalnym preparatem. Kremy – dedykowane odpowiedniej porze doby – są zdecydowanie bardziej korzystne dla naszej skóry. W nocy cera nie potrzebuje filtrów UVA ani UVB. Noc to czas na odżywianie, nawilżanie i regenerację. Krem na dzień musi zapewniać dobrą ochronę skórze przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych, bo tylko wówczas ma sens intensywna regeneracja i odżywianie skóry w czasie snu.

wiz_prezentacja_logo

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię