Przedszkola narciarskie jako przykład połączenia przyjemnego z pożytecznym

0
629

Każdy rodzic posiadający ogromną pasję do jakiegoś sportu chciałby ją jak najwcześniej przekazać swojemu dziecku. Tak też jest z narciarstwem, które jest ciekawym, rozrywkowym i rodzinnym sposobem spędzania ferii zimowych, na stałe wpisanym w naszą kulturę. Chcąc jak najlepiej przygotować malucha do samodzielnej jazdy na stoku, warto zapisać go do przedszkola narciarskiego, które jest najbardziej efektywną formą nauki dla kilkuletniego dziecka.

Najmłodszy adept przedszkola narciarskiego nie powinien mieć zazwyczaj mniej niż 4-5 lat. Czas w jakiem dziecko jest gotowe na naukę jazdy na nartach „na poważnie” jest związany z jego rozwojem psychosomatycznym, koordynacją ruchową oraz osiągnięciem wymiarów pozwalających na dobranie odpowiedniego sprzętu. Nauka w grupie maluchów w podobnym wieku korzystnie wpływa na dalszy rozwój dziecka, nie tylko ruchowy lecz także osobowościowy. Podczas zajęć maluch obserwuje kolegów, uczy się odpowiedzialności za siebie i innych oraz poznaje ducha rywalizacji. Najszybciej przyswajana wiedza pochodzi od bardziej doświadczonych rówieśników, których początkujący narciarz z zapałem naśladuje. Dodając do tego wsparcie wykwalifikowanego instruktora, który udzieli dodatkowych wskazówek i zachęci do spróbowania coraz to nowszych manewrów, otrzymujemy narzędzie dzięki któremu nasze dziecko uczy się niespodziewanie szybko.
Przedszkole narciarskie to także miejsce, w karym dzieci łatwiej przełamują swoje lęki. Czepiając się kurczowo nogi rodzica podczas zjazdu bardzo długo nie są w stanie oswoić się z samodzielną jazdą. Przebywając w grupie rówieśników, obserwując ich umiejętności i powielając zauważone zachowania, dzieci mają większą skłonność do odważnego pokonywania kolejnych etapów nauki. Ponadto jak w każdej grupie sportowców, tak i w przedszkolu narciarskim, zapewne pojawi się element rywalizacji. Dzięki niemu maluchy uczą się jeszcze szybciej, ponieważ pragną wyprzedzić swoich kolegów.
Właściwie przeprowadzona nauka jazdy na nartach skutkuje rozwojem wielu cech fizycznych małego sportowca. Poprawia się jego koordynacja ruchowa, rośnie zdolność szybkiej reakcji na zmieniającą się sytuację oraz kształtuje się wytrzymałość. Ponadto dziecko uczy się podejmować nowe wyzwania i osiągać upragnione cele. Wytrwałe dążenie do osiągnięcia formy narciarskiej mamy czy taty to doskonała lekcja na przyszłość, dzięki której malec będzie osiągał lepsze wyniki w szkole czy innych dyscyplinach, leżących w kręgu jego zainteresowań.
Nie należy także zapominać o tym, że zapewnienie dziecku kursu nauki jazdy w przedszkolu narciarskim, to przede wszystkim inwestycja w jego bezpieczeństwo. Wiedza i doświadczenie instruktorów na co dzień pracujących z dziećmi to gwarancja indywidualnego podejścia, pozwalającego na dopasowanie szybkości i zakresu nauki do możliwości danego malucha. Przedszkole Narciarskie Dimbo, posiadające swoje filie w najlepszych kurortach narciarskich w kraju, zapewni twojemu dziecku wszystkie wspomniane atrakcje i atuty. Oddając malucha w ręce wykwalifikowanej kadry zapewnisz mu niezapomnianą przygodę i efektywną naukę, zaś sobie pewność że jest na stoku bezpieczny.

Przedszkole narciarskie Dimbo

http://www.dimbo.pl

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię