Foteliki Britax Romer 9-36 kg z regulacją dostosowaną do rosnącego dziecka

0
1404
Foteliki samochodowe z serii Britax Romer 9-36 kg to foteliki przeznaczone dla dzieci od 9. miesiąca życia do ukończenia 12. roku życia. Zostały wyposażone w takie systemy i udogodnienia, aby nieustannie dostosowywały się do zmieniającej się sylwetki dziecka. W ten sposób przez cały okres użytkowania zapewniają fizjologiczną, czyli bezpieczną pozycję ciała.

Foteliki Britax Romer 9-36 kg a rosnące dziecko

Wszystkie modele z kategorii wagowej 9-36 kg z serii Advansafix oraz Evolva marki Britax posiadają zagłówki o szerokim zakresie regulacji oraz możliwość regulacji pasów, co zapewnia nie tylko podróż w komfortowych i bezpiecznych warunkach, lecz także pozwoli dopasować układ poszczególnych elementów do zmieniającej się sylwetki dziecka. Ponadto foteliki zostały wyposażone w odchylane oparcie. Opcja ta przyda się szczególnie w przypadku najmłodszych dzieci, które powinny spać w fizjologicznej pozycji nie obciążającej ich kręgosłupa.

Seria Britax Romer Advansafix

Do linii fotelików samochodowych Britax Romer Advansafix zaliczają się modele Advansafix IV R i IV M, Advansafix i-Size oraz M i-Size, a także Advansafix III SICT. Wszystkie z nich wyróżniają się elastycznością, dzięki regulowanym komponentom, co sprawia, że z łatwością można je dopasować do zmieniającej się sylwetki dziecka.

Foteliki samochodowe Britax Romer Advansafix nie są obrotowe i można je ustawiać wyłącznie przodem do kierunku jazdy. Mają jednak możliwość montowania za pomocą systemów ISOFIX oraz Top Tether, które skutecznie stabilizują foteliki podczas jazdy, a także w razie gwałtownego hamowania.

Każdy fotelik samochodowy z serii Britax Romer Advansafix został wyposażony również w funkcje Flip&Go, umożliwiającą szybką zmianę pasów z wewnętrznych na zewnętrzne, i SecureGuard, stanowiącą dodatkową ochronę brzucha oraz w neoprenowe ochraniacze klatki piersiowej.

Najdroższy model z serii to model Advansafix i-Size, który stanowi ulepszoną wersję wielokrotnie nagradzanego Advansafix IV R. Jako jeden z niewielu w rodzinie Advansafix spełnia również wymagania homologacji R129. Najwyższe oceny w niezależnych testach ADAC otrzymały natomiast modele Advansafix IV R oraz Advansafix III SICT, gdyż uzyskały nawet po 4 gwiazdki w kategorii bezpieczeństwo. Potwierdza to ich skuteczność w przypadku ewentualnego zderzenia.

 Foteliki 9-36 kg Britax Romer Evolva

Na foteliki samochodowe Britax Romer Evolva składają się dwa modele, mianowicie Evolva 1-2-3 oraz 1-2-3 SL SICT.

Pierwszy z nich stanowi najtańszą opcję, jeśli chodzi o foteliki Britax Romer z kategorii wagowej 9-36 kg. Wynika to z faktu, że jest to jednocześnie najuboższy model pod względem wyposażenia w systemy bezpieczeństwa i inne udogodnienia. Mimo to doskonale nadaje się dla rosnącego dziecka, ponieważ posiada regulowane zagłówek oraz oparcie.

Drugi model, Evolva 1-2-3 SL SICT to ulepszona wersja poprzednika. Poza regulowanymi komponentami posiada również możliwość mocowania go za pomocą systemu ISOFIX. Został też wyposażony w zewnętrzny system ochrony bocznej. W niezależnych testach zderzeniowych ADAC uzyskał 3 gwiazdki, co potwierdza wysoki poziom bezpieczeństwa, który zapewnia na wypadek ewentualnej kolizji.

 Seria Britax Romer Advansafix czy Britax Romer Evolva?

Zarówno seria fotelików samochodowych Advansafix, jak i Evolva od Britax Romer to linie produktów w pełni dostosowanych do zmieniającej się sylwetki dziecka. Modele z obu serii wyróżniają się bowiem wyjątkową elastycznością, a to ze względu na regulowane komponenty, które umożliwią dostosowywanie fotelika do potrzeb dziecka od 9. miesiąca życia aż do 12. roku życia. To sprawia, że foteliki samochodowe Britax Romer 9-36 kg zapewniają nie tylko wysoki stopień komfortu, lecz także są funkcjonalne.

Każdy model różni się jednak od siebie ceną oraz wyposażeniem w poszczególne systemy bezpieczeństwa i inne udogodnienia. Najlepsze pod względem posiadania nowoczesnych rozwiązań są modele z serii Advansafix. W serii Evolva znajdują się modele w niższych cenach, cechujące się wciąż wysoką jakością wykonania, jednak nieco uboższe, jeśli chodzi o dodatkowe opcje.

Jak widać różnorodność modeli Britax Romer z kategorii wagowej 9-36 kg jest znaczna zarówno pod kątem wyposażenia czy dodatkowych funkcji, jak i cenowym. Dzięki temu każdy znajdzie wśród nich coś odpowiedniego dla siebie i – przede wszystkim – dla swojego szybko rosnącego dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię