Hobby dla młodej mamy – kilka pomysłów na skuteczny relaks

0
1287
Ciągła opieka nad małym dzieckiem to zajęcie wyczerpujące. Często dochodzą do tego różnej maści obowiązki domowe i nagle okazuje się, że składająca się z dwudziestu czterech godzin doba jest za krótka, by móc faktycznie odpocząć lub spędzić czas na czymś relaksującym. Młoda mama ma jednak prawo do hobby! Posiadanie dziecka w żadnym wypadku nie powinno dyskwalifikować nikogo z poszerzania swoich horyzontów i oddawaniu się czynnościom, które wykonuje się po prostu z pasji. Pytanie tylko, na jakie hobby można sobie pozwolić, będąc świeżo upieczonym rodzicem? Przykłady poniżej.

Część osób może zastanawiać się, po co komuś, kto narzeka na brak czasu, hobby? Czy nie lepiej po prostu położyć się na kanapie i złapać chwilę oddechu przed kolejny trudnym dniem? Być może dla niektórych taka forma odpoczynku jest wystarczająca, jednak wielu rodziców nie chce popadać w stagnację tylko dlatego, że w ich życiu pojawiło się dziecko. Człowiek potrzebuje rozwoju na różnych polach, a wszelkie zainteresowania mu to umożliwiają. Nierzadko też bezproduktywny odpoczynek nie daje żadnej satysfakcji. Dlatego też posiadanie hobby może być dla młodej mamy zbawienne. Czym zatem może ona zająć resztki swojego wolnego czasu?

Scrapbooking

Idealna propozycja dla tych, którzy kochają robótki ręczne, mają talent do wycinanek i wyklejanek, a także chcą pielęgnować różne wspomnienia. Scrapbooking to bowiem sztuka ozdabiania albumów rodzinnych i pamiętników przez umieszczanie w nich różnego rodzaju pamiątek, fotografii, wycinków z gazet, rysunków itd. To świetny pomysł na stworzenie własnej kroniki rodzinnej, do jakiej wspólnie zasiądzie się za jakiś czas z dziećmi i zacznie wspominać dawne lata. Scrapbooking daje dowolność tworzenia i nie opiera się na żadnych sztywnych ramach. Aby oddać się tej pasji wystarczy zaopatrzyć się w kolorowe papiery, wstążki, klej, nożyczki i inne elementy służące do dekoracji. Oczywiście niezbędny będzie też album, który pomieści wszystkie wspomnienia i artystyczne wizje (taki produkt można znaleźć np. tu: https://luxnote.pl/category/albumy-na-zdjecia-dla-dzieci?horizontal).

Szycie

DYI jest teraz w modzie, a własnoręcznie uszyte akcesoria cieszą się dużym uznaniem nie tylko wśród mam. Jeśli w przeszłości przeszło Ci prze myśl, by samodzielnie stworzyć piękną sukienkę – zajmij się tym właśnie teraz, np. w czasie urlopu macierzyńskiego. Szycie to idealne hobby dla młodych mam. Wcale też nie trzeba ograniczać się do mody. Wystarczy kawałek filcu, guzików, waty nitki oraz igły, by w domowym zaciszu stworzyć nową zabawkę dla swojej pociechy!

Joga

Coś dla tych, którzy po całym dniu potrzebują wyciszenia. Joga to terapia dla ducha i dla ciała. Pozwala nie tylko znaleźć wewnętrzny spokój, ale też dobrze wpływa na ogólną kondycję fizyczną. Wcale nie trzeba od razu zapisywać się na kurs i inwestować w drogi sprzęt. Wiele ćwiczeń znajduje się w Internecie, a do skutecznej jogi wystarczy ubrać się w wygodne, luźne ubrania.

Czytanie

Masz zaległości w lekturach? Lista tytułów, które chcesz przeczytać, rośnie w zatrważającym tempie? Okres niemowlęcy Twojego dziecka to idealny czas, by wreszcie przerwać ten impas. Czytać można np. w trakcie karmienia lub wieczorem, gdy maluch pójdzie już grzecznie spać. Nie oszukujmy się – po powrocie do pracy lub gdy latorośl pójdzie do przedszkola lub szkoły, wolnej przestrzeni na czytanie książek raczej nie przybędzie.

Pisanie

A może znajdujesz się po drugiej stronie barykady i marzy Ci się kariera pisarska? Działaj! Wykorzystuj wolne chwile na zapiski. Nie ma znaczenia, czy będzie to blog, osobisty pamiętnik, poradnik czy nowy kryminalny bestseller. Posiadanie dziecka nie może Cię ograniczać i hamować Twojej pasji!

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię