Skąd biorą się problemy z potencją u mężczyzn i jak im zaradzić?

0
970
fot: pixabay.com
Problemy z potencją dotyczą coraz większej liczby mężczyzn. Jest to związane z chorobami lub niezdrowym stylem życia, który odbija się na psychice i organizmie. Skąd się biorą problemy z erekcją? Jak je rozwiązać? Gdzie szukać pomocy?

Przyczyny problemów z erekcją

Preparaty Maxigra Go dostępne w aptekach mogą znacząco podnieść jakość życia mężczyzny i zmniejszyć kłopoty z potencją. Wzwód jest związany z utrzymaniem penisa w odpowiedniej sztywności, co pozwala odbyć stosunek seksualny. Nie zawsze się to jednak udaje. Zaburzenia są coraz powszechniejsze, nie tylko u osób starszych, lecz także młodszych.

Brak erekcji jest zazwyczaj spowodowany zbyt niskim przepływem krwi do penisa. Może to wynikać z wysokiego ciśnienia krwi, zbyt wysokiego poziomu cholesterolu lub cukrzycy. Aspekty te wpływają na zwężanie naczyń krwionośnych, jak i zmniejszenie dopływu krwi lub uszkodzenie nerwów erekcyjnych.

Niski przepływ krwi do prącia czy problemy z nerwami kontrolującymi erekcję mogą być wynikiem innych stanów, takich jak stwardnienie tętnic, wysokie ciśnienie krwi oraz wysoki poziom cholesterolu lub cukrzycy. Te dolegliwości mogą odpowiadać za zwężenie naczyń krwionośnych i zmniejszenie dopływu krwi do penisa lub uszkodzenie nerwów erekcyjnych. Wśród innych przyczyn wymienić warto m.in.:

  • choroby serca,
  • przyjmowanie niektórych leków,
  • niezdrowy styl życia,
  • choroby metaboliczne,
  • choroby psychiczne.

Czym są zaburzenia erekcji?

Zaburzenia związane z funkcjami seksualnymi u mężczyzn zazwyczaj dotyczą obniżonego libido, zaburzeń erekcji lub wytrysku. Zaburzenia erekcji są uważane za stały lub nawracający brak zdolności do utrzymania wzwodu, co z kolei wiąże się z niemożnością odbycia stosunku seksualnego. Objawy tego typu muszą utrzymywać się około trzech miesięcy, co jest sygnałem dla mężczyzny, że warto poszukać pomocy specjalisty. Powodami mogą być zaburzenie psychiczne lub organiczne. W każdym przypadku najlepiej działać jak najszybciej, co pozwoli zapobiec dalszym kłopotom.

Jak sobie pomóc?

W większości przypadków skutecznym rozwiązaniem jest sięgnięcie po leki wspomagające wzwód. Niektóre z nich działają na tej zasadzie, że zwiększają przepływ krwi do prącia i powinny być stosowane na godzinę przed planowanym zbliżeniem. Nie zapominajmy o tym, aby nie stosować takich leków w przypadku zażywania leków azotanowych, które stosowane są na problemy z sercem. To spowoduje szybki spadek ciśnienia krwi.

Zazwyczaj zaburzenia erekcji mają przyczyny fizyczne, które można z powodzeniem leczyć. Pogarszać sytuację z pewnością będą lęki, depresja, czy też problemy w związku. Nie bójmy się poprosić o pomoc specjalistę, który doradzi nam, jak zwalczyć taki stan rzeczy. Warto odwiedzić wraz z partnerem seksuologa lub samemu urologa czy też androloga. Specjalistyczna pomoc zadziała już nawet po dwóch lub trzech wizytach, dlatego nie warto się jej obawiać. Lekarz przeprowadzi wywiad z pacjentem i badanie, które pozwoli poznać przyczyny problemów z potencją.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię