Instrumenty muzyczne opowiadają bajki

0
607
instrumanty muzyczne

Instrumenty muzyczne mają wiele tajemnic. Oczywiście umieją grać przeróżne melodie, ale kryją też w sobie pewien sekret, który zdradzają tylko dzieciom. Umieją bowiem opowiadać bajki. Fascynujące historie, przenoszą małego odbiorcę do fascynującego świata fantazji. Rozwijają jego wyobraźnię i pobudzają kreatywność. A wszystko to wspomaga aplikacja mobilna. 

1. Audio bajki dla dzieci

2. Instrumenty muzyczne pobudzają wyobraźnię

3. Artbooki i aplikacja mobilna

Audio bajki dla dzieci

Któż z nas nie pamięta baśni „Piotruś i wilk” ilustrowanej piękną muzyką Siergieja Prokofiewa? Przygody małego chłopca, którym towarzyszyła muzyka, pobudzały naszą wyobraźnię i kształtowały wrażliwość. Z książek i filmów doskonale znamy też takich bohaterów jak Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka czy Kot w Butach. To już klasyka. Jednak dzieci potrzebują nowych historii i nowych bohaterów. „Miejscem”, w których mogą ich spotkać są audio bajki dla dzieci. Zostały one stworzone specjalnie dla najmłodszych po to, aby rozbudzić ich wrażliwość na muzykę i zachęcić do wspólnej zabawy z rodzicami.

Instrumenty muzyczne pobudzają wyobraźnię

Najmłodsi odbiorcy otrzymują do swych rąk, specjalnie przygotowane dla nich artbooki z bajkami i kolorowymi ilustracjami. Towarzyszy im muzyka. Jedną z propozycji, są opowieści instrumentów orkiestrowych. Zestaw, połączony z aplikacją mobilną zawiera aż dziesięć fascynujących historii, które z łatwością przeniosą dziecko w magiczny świat. Druga propozycja, to bajki opowiadane przez instrumenty z całego świata. Dzięki nim, dziecko poznaje brzmienie egzotycznych instrumentów, ale także poszerza swoją wiedzę na temat innych krajów i ich kultur. A w odkrywaniu piękna świata, pomoże im sympatyczna kaczuszka Danuta. Jest to pięknie ilustrowana opowieść o przyjaźni, oraz odkrywaniu własnych emocji. Przygody Danuty, z pewnością pomogą dziecku odpowiedzieć na trudne pytania, dotyczące poczucia własnej wartości.

Artbooki i aplikacja mobilna

Zestawy dla dzieci przygotowane przez https://pomelody.com/ zawierają książeczki, czy raczej artbooki, do których można pobrać aplikację mobilną. Dzięki temu, najmłodsi uczą wkraczają w świat cyfrowych technologii. Aplikacje zawierają audiobooki i muzykę ilustrującą opowieści instrumentów. Mogą być wykorzystywane, zarówno w czasie spaceru na świeżym powietrzu, jak i w pokoju dziecka. Są niezastąpioną pomocą w sytuacjach, w których maluch ma kłopoty ze snem. Bajki wzbogacone muzyką z pewnością ułatwią mu przeniesienie się w świat kolorowych marzeń sennych.

Źródło zdjęcia: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię