Jak chronić dziecko przed złodziejami w świecie gier internetowych

1
1014

Obecnie technologia bardzo prężnie się rozwija. Dostęp do komputera, podłączonego do sieci ma praktycznie każdy, niestety często też dzieci. Należy zdać sobie sprawę, iż to właśnie najmłodsi są najbardziej narażeni na niebezpieczeństwa, jakie kryją się w sieci.

Różnorodne rodzaje ataków

Gry internetowe są w dzisiejszych czasach bardzo popularne, zwłaszcza wśród najmłodszych. Jednak niestety niewiele osób nie wie, iż nawet podczas zwykłej gry możemy stać się celem ataku wielu oszustów internetowych. Jednym z rodzajów ataku jest phishing, czyli powszechne zjawisko wyłudzania danych poufnych. W przypadku zwykłych gier będą to dwa rodzaje wyłudzenia, z jakimi możemy się spotkać: w wiadomościach e mail oraz w grach. Ponadto często spotykane są również luki w grach, a także tak zwane bugi. Jednym z rodzajów ataków na potencjalnych graczy mogą być również zainfekowane dodatki do gier, a także programy. Często również możemy spotkać się z zainfekowanymi stronami internetowymi. Obecnie oszustwa w świecie gier zdarzają się bardzo często. Ogrom tego zjawiska jest przerażający, często hakerzy wykorzystują naiwność właśnie najmłodszych graczy.

Na co zwrócić szczególna uwagę

Niestety w dzisiejszym świecie oszustwo nie zna granic. Internetowi hakerzy wykorzystują przede wszystkim naiwność najmłodszych. Jednak warto wiedzieć, iż można temu skutecznie zapobiec. Przede wszystkim powinniśmy monitorować nasze dzieci. Sprawdzać co jakiś czas jakie czynności wykonują na komputerze oraz do jakich stron mają dostęp. Ponadto należy również uczulić podopiecznych, aby nie podawały swojego hasła do konta osobom trzecim, a także aby nie otwierały żadnych linków, które przekierują ich do innych stron. Ważne jest również, aby nie kupować konta w grze przez internet oraz nie zwiększać parametrów gry w podejrzany sposób – mówi nam Mateusz Dobrowolski z omegasoft.pl

Warto pamiętać o tym, iż internet jest często niebezpieczny, zwłaszcza dla jego najmłodszych użytkowników. Jako opiekunowie powinniśmy zapewnić swoim dzieciom bezpieczeństwo, z tego powodu warto od czasu do czasu monitorować, w jaki sposób korzysta z tego narzędzia.

Łóżka dla dzieci

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo słaby artykuł, żadnych przykładów tylko parę ogólników i oczywiste rzeczy (ok nie każdy może mieć świadomość) powtarzane innymi słowami kilka razy przez co faktyczny rozmiar artykułu to 4 max 5 zdań

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię