Jak wybrać deskę snowboardową dla dziecka ?

1
3280

Snowboard to sport, który cieszy się coraz większą popularnością, także wśród najmłodszych amatorów szaleństw na śniegu. Jeżeli chcesz zachęcić swoją pociechę do jazdy na snowboardzie i sprawić, że sport będzie wywoływał pozytywne skojarzenia, zadbaj o wybór najlepszej deski dla juniora.

Przyjmuje się, że najlepszy wiek na rozpoczęcie nauki jazdy na desce to 5-6 lat, jednak decydującym czynnikiem jest tu wzrost i waga. Dzieci niskie jak na swój wiek, o drobnej budowie ciała, mogą mieć problem z dobraniem kompletu odzieży w odpowiednim rozmiarze oraz deski, którą będą mogły komfortowo się posługiwać. Kolejną ważną kwestią jest sprawność fizyczna, ponieważ dzieciom o dobrej kondycji łatwiej będzie opanować zasady jazdy i czerpać radość z zabawy na białym puchu. Deski dla dzieci można znaleźć w wielu sklepach internetowych, oferujących bogaty wybór akcesoriów różnego rodzaju, także dla najmłodszych. W sklepach są dostępne deski snowboardowe różnych producentów, w wielu rozmiarach, wykonane z dobrej jakości materiałów, dzięki czemu każdy znajdzie tutaj odpowiedni sprzęt dla dziecka, biorąc pod uwagę najważniejsze parametry.

 

Długość deski

Podstawową cechą, którą warto brać pod uwagę kupując deskę dla dziecka, jest jej długość. Przyjmuje się zasadę, że osoby początkujące, a więc także najmłodsi snowboardziści, powinni wybierać modele krótsze, ponieważ łatwiej nimi operować na stoku. Taki sprzęt ułatwi naukę jazdy i sprawi, że nabywanie nowych umiejętności stanie się przy okazji dobrą zabawą. Wybierając deskę dla dziecka można kierować się wzorem: (waga dziecka – 20) + 100 = długość deski, co pozwoli dobrać optymalną długość ze względu zarówno na wzrost, jak i wagę, które także ma spore znaczenie. Tak samo jak podczas kupowania sprzętu dla dorosłej osoby, należy pamiętać, że postawiona pionowo na podłożu deska powinna sięgać mniej więcej do wysokości brody lub przedramienia.

 

Szerokość deski

Kolejnym parametrem, który trzeba wziąć pod uwagę, jest szerokość deski, która powinna być dopasowana do długości buta. Aby dokonać dobrego wyboru, należy poprosić dziecko, aby założyło buty i stanęło na desce w pozycji jak do jazdy. Jeżeli but nie wystaje poza krawędzie, a także przestrzeń pomiędzy brzegiem a piętą i palcami nie jest zbyt duża, to można przyjąć, że deska ma odpowiednią szerokość. Większość producentów desek snowboardowych podaje dwie, wyrażone w milimetrach szerokości: tip (mierzoną z przodu) oraz tail (mierzoną w najwęższym punkcie).

 

Elastyczność deski oraz jej waga

Deski snowboardowe dla dzieci powinny być lżejsze i bardziej elastyczne, niż dla dorosłych. Taka konstrukcja ułatwia początkującym wykonywanie manewrów oraz naukę jazdy, a przy tym jest łatwiejsza w prowadzeniu. Wiele snowboardów dla najmłodszych ma rdzeń piankowy, dzięki czemu są one jeszcze lżejsze, ale ze względu na bezpieczeństwo dziecka oraz trwałość sprzętu, wykorzystywane są także najbardziej popularne rdzenie wykonane z drewna. Wszystkie rodzaje desek można znaleźć na www.360sklep.pl.

Jeżeli chcesz, aby zabawa na śniegu była dla dziecka niezapomnianym przeżyciem, wybierz dla niego miękką i elastyczną deskę dopasowaną do jego wzrostu. Taki model ułatwia poprawne kształtowanie równowagi, pozwala także uczyć się w komfortowych warunkach, ponieważ nie powoduje zmęczenia tak jak jej twardsze odpowiedniki. Uniwersalny, lekki sprzęt o wiele łatwiej „wybacza” błędy popełniane na początku nauki, daje także dziecku szansę na wypróbowanie różnych stylów jazdy oraz opanowanie podstawowych manewrów. Elastyczny snowboard typu all mountain lub freeride będzie idealny dla dziecka, które stawia swoje pierwsze kroki na stoku.

Zapraszamy na www.360sklep.pl

snowboard dzieci

1 KOMENTARZ

  1. Jedna z najwazniejszych rzeczy biorac pod uwage dobor deski jest wzrost i waga. To od tych gabarytow zalezy dlugosc naszej deski. Ponizsza tabela przedstawia jak dobrac deske wedlug tych czynnikow.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię