Jak wybrać dobrego lekarza?

1
718

Dobry lekarz to jaki? Ten co zawsze szybko wyleczy nasze dziecko? Ten co jest miły i ma dobre podejście do pacjentów? Czy może ten co przepisuje tańsze leki? Prawda jest taka, że nie ma idealnego doktora, ponieważ zawsze dla jednych będzie on najlepszy, a dla drugich – ten sam lekarz – będzie tzw. konowałem.

W związku z tym trzeba znaleźć „swojego” lekarza, czyli takiego, który będzie najbliżej odpowiadał naszym wyobrażeniom dotyczącym sposobu kontaktu z dzieckiem i jego leczeniem. Nie oznacza to oczywiście, że mamy być mądrzejsi od niego. Chodzi o to, iż lekarz, który często przepisuje np. leki homeopatyczne, nie będzie wiarygodny dla rodzica, który homeopatii nie uważa za skuteczną metodę leczenia.

Co robimy gdy dziecko zachoruje? Oczywiście udajemy się do naszej przychodni bądź do prywatnego gabinetu. Jeśli chodzi o przychodnię, to wybór lekarza ogranicza się do tych, którzy tam pracują. Na prywatną wizytę możemy zapisać się gdziekolwiek, mając do wyboru cały wachlarz lekarzy.

W takim razie, jak wybrać tego dobrego lekarza? Po pierwsze – i chyba najistotniejsze – pytajmy rodzinę i znajomych. To najlepsze źródło informacji. Na pewno każdy z nas ma w rodzinie  lub wśród znajomych kogoś z dzieckiem czy dziećmi. Czyli kogoś kto już nie raz był z nim u lekarza i zdobył rozeznanie w tym temacie. Warto popytać, dowiedzieć się o przebieg wizyty, kontakt z lekarzem i reakcja dziecka. I co ważne – nie pytajmy tylko jednej osoby. Im większy wywiad, tym większa wasza orientacja. Można też poszukać informacji w internecie na specjalnych portalach. Są tam listy lekarzy z różnych specjalizacji , gdzie przyjmują numery kontaktowe i opinie o nich. To je właśnie, powinniśmy przestudiować uważnie, ponieważ zdanie kogoś, kto rzeczywiście miał kontakt z wybranym lekarzem, jest bardziej wartościowe niż ulotki reklamowe czy rekomendacja przychodni lub kliniki.

I to powinna być nasza pierwsza wytyczna, bo tak naprawdę sami musimy wyrobić sobie opinie o lekarzu. Trzeba po prostu zapisać się na wizytę do polecanego lekarza, pójść na nią i przekonać się czy dla nas też to idealny wybór. Bo jak wiadomo od dawna: to co jednemu pasuje, drugiemu stanowczo nie!

[highlight color=”eg. yellow, black”]Ważne: Kierujmy się dobrem dziecka, doktor ma je wyleczyć, a nie zostać jego przyjacielem.[/highlight]

Łóżka dla dzieci

1 KOMENTARZ

  1. Najlepiej z polecania! my tak właśnie trafiliśmy z dzieckiem do alergologa dr Szylling w Prosenie. Także najlepiej popytać wśród znajomych albo zadzwonić na infomed.waw.pl i tam poradzą który specjalista będzie odpowiedni i najbliżej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię