Jak wybrać łóżko dla dziecka?

0
2666
łóżko dla dziecka
Podpowiemy na co zwrócić uwagę i o czym pamiętać podczas zakupu.

Wybór łóżka dla dziecka

Z założenia, w łóżku spędzamy 1/3 naszego życia. Małe dzieci, a także niektórzy nastolatkowie, nawet połowę. Dlatego właśnie wybór właściwego łóżka jest tak bardzo ważny. Warto też zwrócić uwagę, iż często jest to mebel, który zajmuje w dziecięcym pokoju najwięcej miejsca. Dobrze zatem, by jednocześnie poza zapewnianiem komfortu, pełnił funkcję dekoracyjną we wnętrzu i dobrze komponował się z ogólną stylizacją. Decydując się na konkretny model musisz kierować się więc wygodą, preferencjami dziecka, a także aranżacją pokoju. Koniecznie pamiętaj, by swój wybór skonsultować z samym zainteresowanym. W końcu to on będzie z niego korzystał.

Pierwsze łóżko po niemowlęcym

Kiedy dziecko przestaje być maluszkiem, zmieniają się jego potrzeby, umiejętności i zwykle między 2-3 rokiem życia następuje również zmiana łóżka na poważniejsze. Dziecko wymaga większej swobody, a my jednocześnie bardziej możemy mu ufać. Nie ma już nic złego w tym, że samodzielnie będzie opuszczać swoje łóżko. Choćbyśmy tego nie chcieli, po obudzeniu się i tak skieruje swoje kroki do sypialni rodziców, by oznajmić, że pora wstawać.

Wybór właściwego łóżka dla takiego brzdąca jest niezwykle ważny z dwóch powodów. Po pierwsze musi być one jak najbardziej bezpieczne, po drugie, powinno zachęcać do korzystania z niego. Wiele dzieci bowiem w tym wieku uczy się dopiero samodzielnego usypiania, a zmiana łóżka wiąże się często z przeprowadzką do własnego pokoju.

Aby zatem zadbać o bezpieczeństwo swojej pociechy, wybierz takie łóżko, z którego trudno byłoby wypaść, czyli np. z barierką. Wiele modeli pozwala na jej późniejszy demontaż. Zwróć uwagę na to z jakiego materiału wykonane jest łóżko. Naturalne drewno jest najzdrowsze, a także najcieplejsze, dzięki czemu nie będzie marznąć noga oparta o barierkę, jak w przypadku ramy metalowej.

Jeżeli wiesz, że Twoje dziecko nie jest do końca przekonane do opuszczenia Waszej sypialni, spraw mu łóżko marzeń. Wybierz taki model, który pokocha. Sprawdź ofertę na: https://dostawcamebli.pl/48-lozka-dzieciece, znajdziesz tu bajkowe propozycje zarówno dla małej księżniczki, jak i dzielnego rycerza, strażaka, czy miłośnika zwierząt.

Jak wybrać łóżko dla ucznia?

Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie, jak długo będzie ono mu służyć? Jeżeli ma to być rozwiązanie krótkoterminowe, możecie dać się ponieść wyobraźni, wybrać zupełnie oryginalny wzór oraz ciekawy kolor, który akurat jest u Twojego dziecka na topie. Pamiętaj jednak, że gusta młodych ludzi w kwestii aranżacji wnętrz będą się zmieniać, podobnie jak w przypadku upodobań kulinarnych. Dlatego jeśli kolejny zakup łóżka planujecie w bliżej nieokreślonej przyszłości, wybierzcie model jak najbardziej uniwersalny, a przy tym solidny i dobrze wykonany. Pamiętaj, że bardzo przydatna jest skrzynia na pościel lub zabawki. Można w niej naprawdę wiele zmieścić.

W sytuacji, gdy wiecie, że wkrótce do pokoju starszaka dołączy młodsze rodzeństwo, nawet jeśli jest tylko w fazie planów, rozważcie zakup łóżka piętrowego lub wysuwanego, np. https://dostawcamebli.pl/1924-dawid-lozko-wysuwane-190×80-stelaz-grafit.html. Wysuwane łóżko zajmuje niewiele miejsca i nie zagraca pokoju. W sprzedaży znajdziesz także modele piętrowe z wysuwanym materacem, które dają przestrzeń do spania dla 3 dzieci. Jest to świetne rozwiązanie także w sytuacjach, gdy dodatkowy materac ma służyć sporadycznie do przenocowania kolegów, bądź kuzynów.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię