Jak wybrać męski różaniec na prezent?

0
859
Różaniec odgrywa bardzo ważną rolę w życiu każdego katolika. Zgodnie z wiarą kościoła katolickiego, modlitwa ta zbliża nas do Maryi oraz pozwala na kierowanie do niej swych próśb. Miesiącem, podczas którego w kościołach odbywają się msze różańcowe, jest październik.

Różaniec, jak odmawiać?

Gdy odmawiamy różaniec, wielokrotnie powtarzamy słowa dwóch modlitw, czyli Ojcze Nasz oraz Zdrowaś Maryjo. Słowa wypowiadane podczas modlitwy odmierza się przy pomocy koralików umieszczonych na sznureczku, bądź delikatnym łańcuszku. Różańce zakończone są krzyżykiem, a przed nim najczęściej umieszczony jest medalik z podobizną Matki Boskiej. Pierwszy różaniec zazwyczaj jest pamiątką z okazji pierwszej komunii świętej, ale nie zmienia to faktu, że można go podarować z okazji bierzmowania bądź jako prezent dla bliskiej nam osoby na przykład męża. Mimo określonego kanonu odmawiania różańca każdy katolik może odmawiać go na swój sposób. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów różańców. Mogą być one klasyczne bądź zakładane na rękę. Nie ważne, jaki rodzaj różańca wybierzesz, każdy będzie odpowiedni do odmówienia modlitwy. Stanowi on nieodłączny symbol chrześcijaństwa i bliskości Maryi.

Różaniec, z czego jest wykonany?

Męski różaniec oraz każdy inny, niezależnie od wieku może być wykonany z bardzo wielu materiałów. Może to być najtańszy z plastiku, a także takich z naturalnych kamieni. Na rynku dostępne są różnego rodzaju różańce, męski różaniec natomiast zazwyczaj jest krótszy, okalający nadgarstek, a materiałem, z którego najczęściej jest wykonany to drewno bądź metal. Bazą do takiego różańca jest delikatny sznureczek. Dostępnych jest wiele wersji kolorystycznych i z całą pewnością każdy znajdzie odpowiedni dla siebie.

Dla kogo?

Męski różaniec może być niesamowitym prezentem dla bardzo ważnego i bliskiego naszemu sercu mężczyźnie. Może być podarowany z okazji bierzmowania, ślubu, ale również bez okazji może być świetnym pomysłem. Pamiętajmy, by zapakować go również od serca. Różańce dla mężczyzn zazwyczaj są z podobizną Jezusa i Maryi. Pozwala to na jeszcze bliższe doznania emocjonalne wierzących osób. Pamiętajmy jednak, że różaniec ma pełnić nie tylko rolę ozdoby. Przede wszystkim ma on nas zbliżyć do naszej wiary. Różaniec z dedykacją dla ważnego mężczyzny w naszym życiu spowoduje podkreślenie postawienia wiary na pierwszym miejscu w naszym życiu. Pamiętajmy też o tym, że odmawianie różańca ma swoją określoną formę. Różaniec odmawiamy w poszczególne dni tygodnia z podziałem na odpowiednie tajemnice. Poniedziałek i sobota powinny być zarezerwowane na połączenie modlitwy z rozważaniami tajemnicy radosnej. Wtorek i piątek powinien zawierać w sobie tajemnicą bolesną. Środa i niedziela przeznaczone powinny być na tajemnice chwalebne. Tajemnica światła natomiast zostawiamy na czwartek. Jeżeli praktyka odmawiania różańca jest dopiero na początku, można wspomóc się odpowiednimi obrazkami lub opisami określonych zasad odmawiania różańca. Jak widzisz taki prezent, może sprawić radość osobie obdarowanej.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię