Kolorowe rzęsy – hit czy kit?

5
1041

Każdy sposób jest dobry, aby wnieść nieco koloru w nasze szare, codzienne życie. Dotyczy to garderoby, otoczenia, ale też makijażu. I radosny akcent kolorystyczny wcale nie musi się ograniczać wyłącznie do cieni do powiek.

Powrót lat 90

Kolorowy tusz do rzęs, w latach 90 dostępny był tylko w kolorze niebieskim (bardzo rzadko granatowym). Obecnie moda ta powraca, całe szczęście w produktach lepszej jakości. Można by się zastanawiać, czy wciąż jest to równie kiczowate jak ponad dekadę temu, ale wystarczy spojrzeć na propozycje makijażowe Stelli McCartney, by wiedzieć, że rzęsy w kolorze ultramaryny mogą samodzielnie stworzyć nam wyjątkowy makijaż.

Na całe czy na końce?

Obecnie kolorowy tusz do rzęs to już nie tylko wszechobecny niebieski. To także róże, fiolety, czerwienie, zielenie, kolory bardziej stonowane i te neonowe, dzięki którym możemy wyczarować na rzęsach istną tęczę. Będzie to fenomenalny makijaż na sobotnie szaleństwo. Bardziej codzienna wersja to taka, gdzie albo nakładamy kolorowy tusz do rzęs (najlepiej o kolorystyce bardziej subtelnej, jaką proponuje np. Maybelline) na wszystkie włoski od nasady, aż po końce, albo kolorem akcentujemy tylko końcówki (tu możemy zaszaleć z mocniejszą barwą). Należy pamiętać, że jeśli kosmetyku używamy na całość rzęs, to powinny one być jedynym kolorystycznym akcentem, który będzie pasował zarówno do naszego typu urody, jak i koloru tęczówki (np. zielone oczy fantastycznie podkreśli fioletowa maskara).

Uważaj!maybelline

Decydując się na kolorową maskarę, która dużo bardziej przyciąga spojrzenia, koniecznie należy zadbać o okolice oczu. Niektóre kolory, np. błękit i fiolet podkreślą sińce pod oczami. Dlatego jeśli są one widoczne pomimo zastosowania korektora – lepiej zrezygnować z kolorowej maskary. Ekstrawagancja nie powinna szpecić.

Z okazji i bez okazji

Niektóre typy makijaży odpowiednie są tylko na różnego rodzaju okazje, jak np. karnawałowe szaleństwo z przyjaciółmi lub sesja zdjęciowa. Inne warianty śmiało można stosować na co dzień, kierując się jedynie wyczuciem smaku. Choć kolorowy tusz do rzęs może być niezmiernie pomocny, ponieważ kilkoma pociągnięciami wykonamy modny makijaż oka, to jednak trzeba zaznaczyć, że w pewnym wieku nie do końca wypada nam go stosować.

Łóżka dla dzieci

5 KOMENTARZE

  1. Jakies karnawałowe wyjście to oczywiście można się pobawić takimi kolorami ale też zależy to od wieku i sytuacji, Jednak miło popatrzeć i chciało by się czasem tak kolorowo zaszaleć.

  2. Kolorowe rzęsy już kiedyś były na topie, może znowu do nich wrócę, pasują mi właśnie granatowe ale często używam brązowej mascary. Pomyślę nad zakupem przy kolejnej wizycie a Rossmanie.

  3. Podobają mi się u młodych dziewczyn jednak wszystko należy robic ze smakiem u mnie chyba by już nie pasowały

    • Pasują każdej kobiecie ale może nie każdy kolor, nie sądzę żeby były zarezerwowane tylko za młodych 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię