Lalki z bajek – prezent na Gwiazdkę i nie tylko

0
1462
Lalki – bohaterki bajek, goszczą w pokojach małych dziewczynek bardzo często. Każdy hit kinowy to nowa postać w kolekcji. Dziś prezentujemy najpopularniejsze lalki z bajek.

Elsa i Anna z Krainy Lodu

Bohaterki „Krainy Lodu” powracają w nowej odsłonie, a raczej w nowych sukienkach. Po sukcesie pierwszej części twórcy postanowili iść za ciosem i stworzyli „Krainę Lodu 2”. Nie mogło więc zabraknąć lalek – nowych wersji Anny i Elsy. Wnikliwe oczy małych fanek na pewno dostrzegą różnice w strojach i fryzurach. Anna przywdziewa królewski strój, a Elsa porzuca swój ulubiony i jakże charakterystyczny błękit na rzecz zupełnie innej stylizacji. Mimo to wciąż mamy do czynienia z tymi samymi bohaterkami – idolkami dziewczynek na całym świecie. Lalki wyglądają jak wyjęte z filmu, producent zadbał o dokładne odwzorowanie wszystkich detali wyglądu.

Enchantimals, czyli magiczne opowieści dla najmłodszych

Enchantimals mieszkają w fantastycznej krainie, bo też i same są… fantastyczne. To niezwykłe dziewczynki, które żyją w zgodzie z naturą i tego samego chcą uczyć innych. Mają swoje ulubione zwierzątka i nawet same trochę je przypominają. Dlatego każda z czterech bohaterek jest inna i każda na pewno skradnie serce innej małej wielbicielki. Bajka mocno promuje przyjaźń i dobro. Polecana jest dzieciom (nie tylko dziewczynkom) w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

A jeśli masz w domu małą dziewczynkę, zobacz lalki Enchantimals i zrób swojej córce prezent, na przykład na Gwiazdkę.

Lalki Enchatnimals mają około 15 cm wysokości, sprzedawane są w kompletach ze swoimi zwierzakami. W sprzedaży dostępne są też domki Enchantimals, przedstawiające różne sceny z bajek. Są doskonałym sposobem na pobudzenie kreatywności małych dzieci.

Vaiana – odważna i nieustraszona

Vaiana, bohaterka filmu „Vaiana – Skarb Oceanu” to nieustraszona i nieposkromiona mieszkanka wyspy, której grozi niebezpieczeństwo. Jedynym ratunkiem ma być niebezpieczna podróż, która pozwoli odkryć, dlaczego wyspiarze przestali wypływać w morze i co zrobić, by ocalić wyspę przed zagładą.

Bohaterka filmu jest pierwowzorem lalki, która zasługuje na miano innych niż wszystkie. Trudno nazwać ją smukłą i wyniosłą księżniczką. Dodatkowo ma ciemną skórę, co niewątpliwie jest lekcją tolerancji i akceptacji odmienności kulturowych już od najmłodszych lat. Wysokość lalki to około 24 cm. Jej strój jest charakterystyczny dla wyspiarskiego regionu, z którego pochodzi. Kolorowy top i spódnica w etniczne wzory są zaproszeniem do zabawy w klimacie wakacyjnym.

Merida Waleczna – nowoczesna emancypantka

Czyż księżniczki nie powinny wychodzić za mąż za tego księcia, który poprosi o ich rękę? Albo zabije smoka? Merida ma na ten temat nieco inne poglądy. Nie chce wychodzić za mąż, więc… ucieka z pałacu. Przy czym Merida nie jest typową księżniczką przechadzającą się po komnatach. Zamiast tego wybiera strzelanie z łuku, wspinanie się na drzewa i robienie innych rzeczy, które księżniczkom, a w przyszłości królowym, absolutnie nie przystoją.

Lalka Merida Waleczna sprzedawana jest z magiczną różdżką, która ma za zadanie odkryć, co kryje się na pozornie białej sukience księżniczki. To propozycja dla dziewczynek, które uwielbiają kreatywną zabawę i chętnie się trochę zmoczą, bo różdżkę trzeba napełnić wodą.

Cave Club – jak to się zaczęło

Cave Club to sympatyczna kreskówka, której bohaterami są przyjaciele zamieszkujący ziemię dawno temu. W związku z tym muszą odkryć wszystko to, co nam jest dobrze znane – na przykład koło albo ogień. Są wyjątkowe z jeszcze jednego powodu – przyjaźnią się z dinozaurami. Każdy miałby ochotę, ale nie każdy odwagę, no i gdzie dziś szukać dinozaurów?

Lalki Cave Club bogato czerpią z historii jaskiniowców. Są stylizowane na świat, którego tak naprawdę nie znamy i modę, którą możemy sobie tylko wyobrazić. Postrzępiona sukienka wyglądająca na skórę lamparta? Ależ oczywiście! Lalkę można kupić solo, w parze z dinozaurem lub w innym atrakcyjnym zestawie. Ich atutem jest nietuzinkowy wygląd i bardzo wysoka jakość.

Arielka prosto z dna mórz

Bajkę o Arielce zna chyba każdy. To syrena, która zakochała się w przystojnym księciu i chciała mieć nogi zamiast ogona, by móc wyjść z wody. Jak to w bajkach bywa, zawsze jest coś za coś, za nogi musiała oddać głos. Na szczęście – jak to w bajce – wszystko skończyło się dobrze, a Arielka stała się ulubienicą dziewczynek. Każda chciałaby nurkować i pływać w oceanie, podziwiać podwodny świat i niczego się przy tym nie bać, bo przecież syreny są odważne.

Lalka Arielka sprzedawana jest w wersji z ogonem, ale wystarczy go zdjąć, by pojawiły się nogi księżniczki. Ma około 30 cm.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię