MARY POPPINS. P.L. Travers.

0
657

Klasyka powieści dla dzieci – przyjemny powrót do czasów dzieciństwa dla dorosłych… Oto MARY POPPINS, najsłynniejsza niania świata! Przybyła na ulicę Czereśniową, aby rozwiązać domowe problemy sympatycznej rodziny Banksów. I jak to na czarodziejkę przystało ( bo chyba wszyscy wiedzą, że panna POPPINS nią była?) pojawia się tam wykorzystując poryw wiatru i swą tajemniczą parasolkę zakończoną papuzią główką.
Pomoc była bardzo potrzebna, gdyż dzieci państwa Banks nie były niestety zbyt grzeczne. JANECZKA, MICHAŚ i para niesfornych bliźniąt – JAŚ I BASIA po kolei doprowadzały do szaleństwa wszystkie nianie wynajęte przez rodziców do opieki nad tym stadkiem (niektóre uciekały ponoć z krzykiem). Co tu zrobić?
Widocznie desperacja rodziców była ogromna, gdyż pewnego dnia w ich domu pojawiała się MARY POPPINS. Oczywiście została powitana z otwartymi ramionami. Miała doskonałe referencje i wielką chęć do pracy. Maluchy natomiast nie spodziewały się, jakie niespodzianki przygotowała dla nich nowa guwernantka…
Panna POPPINS wprowadziła do domu surową dyscyplinę. Na pytania odpowiada w sposób szorstki i lakoniczny. Głowę nosi wysoko, podkreślając tym swą dumę i godność. Od razu widać, że to niania, która wymaga szacunku dla siebie i swojej pracy. Nie ma mowy o wybrykach i psotach. Wszystko musi odbywać się zgodnie z planem, z którym oczywiście dzieci zostały szczegółowo zapoznane.
Każdy w tej chwili pomyśli sobie „co to za przyjemność mieć nianię – czarodziejkę, jeśli jest ona taka surowa?” A rozwijanie dziecięcej wyobraźni, kształtowanie małego człowieka? Przecież dyscyplina to nie wszystko!
Nie ma się czego obawiać. MARY POPPINS to niania z klasą. Wychowuje, uczy, ale i zapewnia zabawę, o jakiej się wam nawet nie śniło. Bo kto popija herbatkę i zajada pyszne ciasteczka fruwając pod sufitem? Kto odwiedza zoo podczas pełni księżyca (a wierzcie mi, że jest tam wtedy zupełnie inaczej)? Kto z was zna mowę ptaków, drzew? Rozmawiał ze Szpakiem czy Promykiem Słońca? Widzicie, taka niania to skarb!

Cykl książek o MARY POPPINS liczy osiem tomów. W Polsce opublikowano sześć części:

  • MARY POPPINS.
  • MARY POPPINS WRACA.
  • MARY POPPINS OTWIERA DRZWI.
  • MARY POPPINS W PARKU.
  • MARY POPPINS NA ULICY CZEREŚNIOWEJ.
  • MARY POPPINS I SĄSIEDZI.

Ciekawostką jest to, że pierwsze polskie wydanie ( w genialnym tłumaczeniu Ireny Tuwimowej) nosiło tytuł AGNIESZKA.

Autor © :  Beata ,  napisz do autora : email

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię