Mezoterapia igłowa – na jakie efekty możesz liczyć po zabiegu?

0
583
Mezoterapia igłowa to zabieg medycyny estetycznej, który cieszy się sporą popularnością – i to nie tylko wśród kobiet. Nic w tym dziwnego, gdyż osiągnięte efekty mogą być naprawdę zdumiewające, a co najważniejsze — nie trzeba na nie długo czekać. W jakim celu stosuje się mezoterapię igłową? W jakich sytuacjach może Ci pomóc i jak wygląda zabieg? Czytaj dalej, a znajdziesz odpowiedź na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa to zabieg, który oferowany jest przez wiele gabinetów i klinik zajmujących się medycyną estetyczną. Jednym z miejsc, w którym możesz zapisać się na mezoterapię, jest Ruczaj Clinic w Krakowie. Więcej na ten temat znajdziesz na https://www.ruczajclinic.pl/kosmetologia/mezoterapia-iglowa/.
Mezoterapia polega na iniekcji kwasu hialuronowego i innych substancji, takich jak witaminy, aminokwasy czy mikroelementy, do skóry właściwej w obszarach, które poddawane są zabiegowi. Dzięki temu, że preparat pokonuje barierę naskórkową, możliwe jest uzyskanie szybkich i widocznych efektów rewitalizacyjnych.

Efekty mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa zyskuje sporą popularność dzięki temu, że pozwala na efektywne odżywienie i nawilżenie skóry. Następuje to w wyniku uzupełnienia niedoborów witamin i minerałów. Zabieg mezoterapii wspomaga mikrokrążenie i pobudza komórki do tworzenia nowych włókien kolagenowych. To w efekcie zwiększa napięcie skóry, zmniejsza głębokość bruzd i zmarszczek a pacjent odczuwa wyraźną poprawę jej elastyczności. Zabieg wzmacnia naskórek, dzięki czemu zmniejsza zasinienia i zmarszczki pod oczami. Skóra jest wyraźnie odmłodzona, rozjaśniona, a koloryt zostaje wyrównany.

Mezoterapia igłowa stosowana jest również jako wsparcie walki z cellulitem. Odpowiednio dobrany preparat lipolityczny pozwala na rozpuszczenie tkanki tłuszczowej i poprawę krążenia, co wpływa na strukturę i wygląd skóry. Często stosowany jest jako uzupełnienie innych zabiegów modelujących sylwetkę lub intensywnych treningów.

Jak długo trzeba czekać na efekty?

Panie i panowie, którzy pierwszy raz zamierzają skorzystać z tego rodzaju zabiegów, zastanawiają się, jak długo muszą czekać na pierwsze efekty. Już po pierwszej mezoterapii możesz odczuć poprawę w wyglądzie i napięciu swojej skóry. Jednak pełne efekty widoczne są po serii składającej się z 3-6 zabiegów. Powinny odbywać się w regularnych odstępach czasu wynoszących 1-4 tygodnie. Raz na kilka miesięcy warto udać się na dodatkowy zabieg mezoterapii, celem podtrzymania efektu kuracji.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię