MITY DLA DZIECI. Grzegorz Kasdepke.

0
2109

Kolejna doskonała lektura dla małych dzieci. Mityczne opowieści o bogach i bohaterach, ich zmaganiach z losem, ludźmi, potworami i przeznaczeniem. Prowadzą czytelnika w świat fantastycznych krain i barwnych postaci.
Nasze dzieci spotykają się po raz pierwszy z mitami w szkole podstawowej. Dowiadują się czym one są, dlaczego powstały. Poznają najważniejsze historie z udziałem bogów i ludzi. Czasami jednak język ‘’dorosłych’’ mitów jest dla maluchów zbyt trudny, opowieści zbyt skomplikowane.
Powiecie, że do lektury mitów trzeba po prostu dorosnąć. Tak, na pewno dużo w tym racji, ale po co czekać, jeśli możemy czytać z naszym maluchem MITY DLA DZIECI GRZEGORZA KASDEPKE ? Są naprawdę świetnie opowiedziane – lekkim, przystępnym dla dziecka językiem, z niebywałym poczuciem humoru. To książka, która na pewno trafi do serca i pamięci małego czytelnika.
Przede wszystkim nie traktuje mitów, jako tabu, którego nie wolno przedstawiać w innej, niż znana formie. Proponuje poznawać wierzenia starożytnych Greków w sposób zrozumiały dla współczesnego dziecka. Nie gubi przy tym ducha tych tekstów. Raczej bawi się nimi.
Wszystko jest tak, jak być powinno. Bogowie mieszkają na Olimpie, żyją w luksusie, urządzają wielkie uczty, spiskują przeciw sobie, ale i pomagają, kiedy trzeba. Jak to w życiu bywa…
Ponieważ mitów jest jednak sporo, autor wybrał te, które dla niego były najważniejsze. Przeczytamy więc kim był Prometeusz i dlaczego tak przejmował się własną wątrobą. Dowiemy się czym tak naprawdę wsławiła się piękna Pandora i co to za historia z jej tajemniczą puszką? Przeniesiemy się na Olimp, aby uczestniczyć w wyborach miss. Będziemy razem z Demeter szukać jej zaginionej córki.

Poznamy historię króla Midasa i zastanowimy się dlaczego otrzymał w darze od bogów ośle uszy. I w jaki sposób w ogóle mu one wyrosły? Przeniesiemy się na Kretę, aby wraz z Dedalem i Ikarem uczestniczyć w konstruowaniu wielkich skrzydeł. Rozstrzygniemy spór o trasę lotu uciekinierów.

Nie zabraknie też potworów. Zejdziemy do labiryntu i poszukamy okrutnego Minotaura. Dowiemy się skąd tam się wziął. No i kto był jego ojcem? Poznamy tajemnicę pewnej złotej nitki, która uratowała życie zakochanemu młodzieńcowi…

A kraina umarłych? Przeczytamy sobie nie tylko o tym, gdzie ona się znajduje, ale i spróbujemy do niej się dostać. Poznamy jej groźnego strażnika.

Na pewno mity opowiedziane przez GRZEGORZA KASDEPKĘ spodobają się małym czytelnikom. Dla rodziców zaś wspólna lektura to okazja do rozmowy o odpowiedzialności za życie innego człowieka, przyjaźni, miłości, oddaniu i wierności.

Dodatkowym walorem książki są ciekawe ilustracje EWY POKLEWSKIEJ – KOZIEŁŁO.

Autor © :  Beata ,  napisz do autora : email

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię