Pralka czy pralko-suszarka – co wybrać do domu, w którym jest małe dziecko?

0
1529
Para z małym dzieckiem
Powitaliście ostatnio na świecie nowego członka rodziny? Gratulacje! Mały człowiek dostarcza całej rodzinie wielu wzruszeń i radości. Tylko rodzice wiedzą jednak, jak bardzo maluch zmienia codzienność i dotychczasowy rym życia. Góra śpioszków już nie mieści się w pralce, a na swoją kolej czeka następna partia prania? Może warto wyposażyć się teraz w nowe urządzenie? Tylko co wybrać: pralkę czy pralko-suszarkę? Razem z ekspertami z firmy Toshiba podpowiadamy!

Z tekstu dowiesz się:

  • dlaczego warto zainwestować w pralko-suszarkę,
  • gdzie sprawdzi się klasyczna pralka.

Opieka nad niemowlakiem to prawdziwe wyzwanie. Doskonale znasz trudy związane z nocnym karmieniem, ząbkowaniem i wprowadzaniem nowych pokarmów. W tym wszystkim musisz znaleźć czas na nastawienie prania – ubranka dziecięce brudzą się przecież błyskawicznie! Jaka pralka sprawdzi się w bojowych warunkach? Przedstawiamy nasze propozycje, jaką pralkę kupić w zależności od potrzeb młodych rodziców.

Pralko-suszarka – czy warto w nią inwestować?

Współczesne pralki, oprócz wielu przydatnych programów, mogą łączyć w sobie funkcje dwóch urządzeń: pralki i suszarki. Dzięki temu w ramach jednego cyklu ubrania zostaną uprane i wysuszone – gotowe do schowania w szafie. Dla świeżo upieczonych rodziców oznacza to koniec z koszmarem wiecznie suszącego się prania rozwieszonego w łazience lub na suszarce w pokoju.

Pralko-suszarki to idealne rozwiązanie do niewielkich mieszkań, w których nie zmieściłyby się dwa osobne urządzenia czy rozkładane suszarki do wywieszania prania. Wielu świeżo upieczonych rodziców, którzy usiłują zmieścić dziecięce łóżeczko i wózek w dwupokojowym mieszkaniu w bloku, doceni tę oszczędność miejsca.

Jaka pralko-suszarka sprawdzi się szczególnie w domu z małym dzieckiem? My polecamy urządzenie Toshiba TWD-BJ90W4PL ze względu na jedyne w swoim rodzaju rozwiązania technologiczne.

  • SameLoads™ – to wyjątkowa technologia zwiększająca objętość bębna o 25%. Dzięki temu ten sam załadunek prania (8 kg) wysuszysz skutecznie bez konieczności wybierania, co wysuszyć najpierw. Pralko-suszarka Toshiba jako jedyna na rynku jest w stanie wysuszyć tak duży załadunek.
  • 45-minutowy program prania z suszeniem – Twojemu szkrabowi udało się w ciągu jednego dnia pobrudzić wszystkie bodziaki? Efektowny wyczyn… Na szczęście krótki program prania z suszeniem rozwiąże problem braku garderoby. Już po 45 minutach ubranka będą gotowe na przyjęcie kolejnych plam!
  • Dodaj pranie w 3 sekundy – pozbierałeś porozrzucane ubranka z całego domu, nastawiłeś cykl i… okazało się, że pod kocykiem znalazłeś zabłąkane śpioszki? Nie muszą czekać na kolejne pranie – dodatkowe ubranie możesz bezpiecznie dodać w każdym momencie cyklu, bez względu na to, jaka temperatura panuje w bębnie.

Jaką pralkę kupić do domu z maluchem? Standardowe modele

Tradycyjne pralki sprawdzą się w domu, w którym suszące się pranie nie stanowi problemu. Jeśli dysponujesz dużą przestrzenią albo ogrodem, w którym możesz rozłożyć suszarkę i wywiesić pranie, polecamy pralki bez funkcji suszenia. Zużyją one mniej prądu, a ponadto będą tańsze niż pralko-suszarki.

Twoja rodzina jest liczna, a ilość prania, którą generuje, przyprawia o zawrót głowy? W tym przypadku również warto zdecydować się na tradycyjną pralkę oraz… osobną suszarkę. W ten sposób po skończonym cyklu prania wystarczy przełożyć ubrania do suszarki. W międzyczasie załaduj kolejne pranie i uruchom obydwa urządzenia. Ten system sprawi, że nawet z górą brudnych ubrań rozprawisz się w jeden dzień.

Na jakie funkcje pralki należy zwrócić uwagę, jeśli masz w domu dziecko?

  • GREAT WAVES™ – delikatne ubranka z certyfikowanej bawełny, dodatkowo często prane, wymagają specjalnego traktowania. Pralki z funkcją GREATWAVES™ generują w bębnie płuczącą falę, która umożliwia skuteczne, ale delikatne pranie w niskiej temperaturze. Dzięki temu śpioszki Twojego dziecka dłużej będą wyglądały jak nowe.
  • Certyfikat Allergy UK – małe dziecko jest w szczególności narażone na negatywny wpływ alergenów: roztoczy, kurzu, sierści kota i psa lub pyłków. Pralki z certyfikatem Allergy UK rozprawiają się ze wszystkimi tymi alergenami.
  • Program dziecięcy – odkąd zostałeś rodzicem, szczególnie dbasz o higienę swojego maluszka i otaczających go przedmiotów. Dotyczy to również ubranek. Specjalne programy do prania dziecięcych ciuszków zapewniają wyższą temperaturę (60℃) do rozprawienia się z bakteriami oraz większą ilość wody w bębnie, aby jeszcze lepiej wypłukać detergent. Wszystko to w trosce o delikatną skórę Twojego maluszka.
  • Blokada rodzicielska – dzięki zablokowaniu pralki przed wszędobylskimi małymi paluszkami Twoje dziecko nie zmieni ustawień urządzenia ani nie przerwie jego pracy.

Pralka czy pralko-suszarka? Z pewnością już wyklarowała Ci się odpowiedź na to pytanie. Zerknij na urządzenia Toshiba na stronie www.toshiba-lifestyle.com/pl i wybierz urządzenie, które sprawi, że obowiązek prania stanie się przyjemnością.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię