Prezent na dzień dziecka – co kupić 2-latkowi?

0
2523

Kupowanie prezentów dla dzieci jest wyjątkowo trudne. Mają one zwykle konkretne oczekiwania, którym musimy sprostać. Przy tym są bardzo szczere i nie kryją swoich emocji. Jeżeli prezent okaże się nietrafiony to na pewno się tego dowiemy.

Takie sytuacje bywają kłopotliwe i mogą być przykre dla każdej ze stron. Z tego powodu przed kupieniem prezentu na dzień dziecka warto zastanowić się nieco dłużej nad upominkiem. Rodzice dobrze wiedzą co ich pociechy chciałby dostać. Dzieci tego nie kryją, bardzo często nawet wychodzą z inicjatywą i samodzielnie sporządzają listę tego, z czego by się cieszyli. Dla rodziców jest to duże ułatwienie, bo nie muszą spędzać czasu na wymyślaniu i poszukiwaniu prezentu. Problemem jest zwykle cena – dzieci nie znają wartości pieniądze i często są w stanie zaproponować zabawki lub przedmioty, na które rodziców nie stać. Nie warto jest ulegać i kupować coś ponad możliwości finansowe, aby uszczęśliwić malucha.

prezent-na-dzien-dziecka (3)

Prezent będzie w dużej mierze zależał od wieku i płci dziecka. Inne rzeczy kupuje się maluchom, chłopcom i dziewczętom. Kupując prezenty musimy zwracać uwagę na bezpieczeństwo, bo na niektóre zabawki mogą być jeszcze zbyt młode. Poniżej prezentujemy listę 5 prezentów idealnych dla 2-letniego chłopca.

1. Klocki

Najbardziej uniwersalna zabawka, przy której można spędzić długie godziny. Ważną rzeczą jest wybranie takich klocków, które swoją wielkością będę odpowiednie dla dziecka. Zbyt małe mogą zostać przez nie połknięte. W sklepach zabawkowych można kupić teraz ogromną liczbę klocków, w różnych kształtach i kolorach. Mogą być wykonane z różnych materiałów, najczęściej są one drewniane lub wykonane z plastiku. Dla dwulatka idealnym rozwiązaniem będą klocki marki Duplo.

2. Namiot

Dwuletnie dzieci mają bardzo rozbudowaną wyobraźnię. Bez problemu są wstanie wczuć się w różne sytuacje, odgrywając wymyślone role lub wcielając się w znane postacie. Dzięki rozkładanemu namiotowi będą w stanie stworzyć własną bazę, która służyć będzie do zabawy. Na rynku można spotkać się z różnymi rozwiązaniami, w różnych kształtach, wzorach i kolorach.

3. Jeździdełka

Dzieci w tym wieku są jeszcze za małe na to, aby jeździć na rowerze. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby z okazji dnia dziecka podarować maluchowi jeździecko. W sklepach można spotkać się z rowerkami biegowymi, hulajnogami czy też samochodzikami. Są całkowicie bezpieczne, stabilne i nie pozwalają na rozwinięcie zbyt dużych prędkości, a jednocześnie zapewniają ogromną frajdę dla maluchów.

4. Zabawki edukacyjne

Najlepsze prezenty bawią i edukują. W XXI wieku mamy zatrzęsienie produktów, które oprócz zabawy mogą służyć też do nauki np. liczenia, mówienia, kreatywnego myślenia. Wraz z upływającymi latami można kupować coraz bardziej zaawansowane zabawki i gry, które skutecznie będą uczuły poprzez zabawę i śmiech.

5. Zabawkowe instrumenty

Świetny pomysł na zaszczepienie muzycznej pasji w dziecku. Jest to wiek, w którym dopiero poznaje siebie i może odkryć w sobie zamiłowanie do tworzenia lub słuchania muzyki. Prezent zapewni długie godziny dobrej zabawy dla całej rodziny.

prezent-na-dzien-dziecka (2)

JZ
Ciekawe propozycje spędzenia Dnia Dziecka i prezentów dla dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię