Recepta online – świetne rozwiązanie dla pacjentów

0
433
Recepta online

Recepta online to praktyczne rozwiązanie dla pacjentów

Podczas wizyt lekarskich, nasz lekarz zawsze może wystawić nam receptę na leki. Dotychczas istniała jedynie jej papierowa forma. Wszystko było w porządku, chyba, że zdarzyła się taka sytuacja, jak zgubienie recepty. Wtedy konieczna jest ponowna wizyta u lekarza i konsultacja. To bardzo czasochłonne. Wystawianie recept na szczęście nieco się zmieniło i obecnie lekarz może wystawić nam e receptę. Wystawienie e recepty następuje po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego. E receptę można wystawić podczas konsultacji medycznej zarówno w placówce, jak i podczas konsultacji online. Polega ona na tym, że do naszej recepty na dany lek przypisywany jest czterocyfrowy kod. To on jest nam potrzebny, by wykupić leki, nie potrzebujemy już żadnej papierowej recepty.

Jak realizować recepty online?

E recepty są bardzo proste w realizacji. Przede wszystkim, możemy je zrealizować w każdej aptece. Do realizacji i wykupienia leków wystarczy jedynie podać swój numer PESEL oraz czterocyfrowy kod recepty. To świetne rozwiązanie na przykład, kiedy przyjmujemy leki stałe. Możemy umówić się na szybką konsultację telefoniczną, informujemy lekarza o lekach, on podaje nam specjalny kod i możemy kupić leki. To także dobra opcja w sytuacjach awaryjnych, kiedy na przykład kończą nam się istotne leki. Możemy skorzystać z wizyty online i poprosić o e receptę bez konieczności wychodzenia z domu. Taka recepta online może przydać się w wielu sytuacjach. Czas realizacji recepty zależy już od lekarza. Jest ona jednak w formie elektronicznej, więc jeśli jest ważna na przykład rok – nie musimy się bać, że zgubimy gdzieś receptę. W skrócie opisując proces uzyskania e recepty to:

  • wywiad lekarski
  • wiadomość sms z kodem e recepty
  • podanie numer pesel i kodu w aptece

Internetowe konto pacjenta

Tradycyjna recepta powoli odchodzi w zapomnienie i zastępowana jest e receptą. Wszystkie e recepty, a także przepisane leki i część dokumentacji medycznej, każdy z nas może sprawdzić na swoim internetowym koncie pacjenta. Jeśli zapomnimy po jakim czasie, jaki kod ma nasza e recepta – wszystkie informacje znajdziemy właśnie w tym serwisie. Są tam zarówno aktywne, jak i już wykorzystane recepty. Dzięki temu, możemy nawet w telefonie sprawdzić naszą receptę online i zrealizować ją w dowolnej aptece. Elektroniczna recepta to praktyczne rozwiązanie dla pacjentów. Konsultacja lekarska jeszcze nigdy nie była tak prosta. Podobnie, jak wystawienie recepty online i jej realizacja w aptece.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię