Rozstępy w czasie ciąży. Czy jest na nie sposób?

0
532

Rozstępy są zmorą niemal każdej kobiety. Spędzają sen z powiek zwłaszcza przyszłym mamom. Są rezultatem szybkiego i nadmiernego rozciągania skóry. Dlaczego kobiety w ciąży są na nie w szczególny sposób narażone?

W organizmie ciężarnej kobiety zwiększa się produkcja hormonu wytwarzanego przez korę nadnerczy, noszącego nazwę kortyzol. W wyniku tego włókna kolagenu, odpowiadającego za stan skóry, ulegają osłabieniu. Włókna kolagenu, który powstaje w organizmie już w czasie ciąży są natomiast mniej odporne na rozciąganie. Naturalnym efektem rozwijającej się ciąży jest powiększający się brzuch. Osłabione włókna kolagenu pękają wówczas, a skóra rozchodzi się. Rezultat jest dosyć nieciekawy pod względem wizualnym. Są to po prostu czerwone pręgi o dużej intensywności. Nie muszą być one zbyt wielkie. Zazwyczaj mają dwa do trzech centymetrów długości i pół centymetra szerokości. Jednak czasami biegną przez cały brzuch i osiągają nawet centymetr szerokości. Likwidacja rozstępów jest niezwykle trudnym i długotrwałym procesem. Warto, więc zadbać o to, aby w ogóle nie dopuścić do ich powstania.

Najskuteczniejszą metodą zapobiegania rozstępom są kremy przeciw rozstępom dostępne w każdej aptece. Można je stosować z reguły już po trzecim miesiącu ciąży. Warto podkreślić, że są onerozstepy (2) całkowicie bezpieczne. Składniki w nich zawarte nie przenikają, bowiem do krwioobiegu. Niektóre z nich mogą wywoływać reakcje uczuleniowe. Jednak jest to zupełnie indywidualna sprawa. Przed zastosowaniem danego preparatu dobrze jest przetestować go wcześniej, aby zapobiec uczuleniu. Kremem smarujemy miejsca szczególnie narażone na rozstępy, a więc brzuch, uda, pośladki i biodra. Najlepiej robić to po kąpieli. Skóra jest wówczas mocno rozgrzana, a składniki kremu szybciej wnikają w naskórek. Wskazane jest również zrobienie raz lub dwa razy w tygodniu peelingu, co ułatwi wchłanianie się kosmetyku.

Ilość kremów przeciw rozstępom dostępnych na rynku jest ogromna. Na pewno nie powinnyśmy sugerować się ceną. Drogi preparat może nie przynieść pożądanych efektów, a tani może okazać się strzałem w dziesiątkę. Warto wypróbować kremy sprawdzonych producentów takich, jak Vichy, które znajdziecie np. na apo-discounter.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swojeimię