SERIA MAŁA EDUKACJA.

0
568

 

To prawdziwa pomoc dla rodziców, którzy chcą pracować z własnym dzieckiem nad jego umiejętnościami. Nie musimy marnować czasu na ściganie maluchów po domu i zmuszanie ich do ślęczenia nad zeszytem. Praca z serią MAŁA EDUKACJA to dla dziecka prawdziwa przyjemność.

W jej skład wchodzą książeczki:

  • GOTOWI DO PISANIA
  • GOTOWI DO PISANIA SŁÓW I ZDAŃ
  • GOTOWI DO LICZENIA
  • GOTOWI DO DODAWANIA I ODEJMOWANIA

Co zainteresuje naszą pociechę? Przede wszystkim zapisujemy literki, słowa, cyfry w specjalnym notesie – tablicy. Łatwo pozbywamy się błędów i nieścisłości zmazując po prostu flamaster, którym pisaliśmy. To dla malucha dodatkowa zabawa.

W zestawie do każdej książeczki znajduje się dwadzieścia osiem magnesów, ścieralny flamaster, czterdzieści dwie strony ćwiczeń, zabaw, gier rozwijających pożądane umiejętności. Dzięki pracy z takimi zestawami edukacyjnymi dzieci ćwiczą pisanie, uczą się literować słowa, składać zdania. Potrafią składać takie proste zdania i rozumieć ich wymowę i sens.  Dopasowują słowa do obrazków (bardzo kolorowych i wesołych).

Dzieci uczą się kształtów, poznają nazwy kolorów. Książeczka uczy nawet tak niby prostej rzeczy, jak rozróżnianie stron – prawej i lewej.

Wersja matematyczna –  GOTOWI DO LICZENIA,  pomaga poznać dziecku cyfry od jednego do dwunastu. Maluch uczy się rozpoznawać i rysować proste figury geometryczne. Stawia pierwsze kroki w liczeniu. Poznaje zegarek i uczy się odczytywać z niego godzinę.

W trzeciej części cyklu –  GOTOWI DO DODAWANIA I ODEJMOWANIA , maluchy uczą się liczyć do dwudziestu, wykonywać proste obliczenia w zakresie dodawania i odejmowania. Czytają polecenia i uczą się je rozumieć. Dopasowują grupy przedmiotów do liczb.

Książki z serii MAŁA EDUKACJA to doskonała pomoc w przygotowaniu dzieci do pierwszego kontaktu z przedszkolem czy szkołą. Stopniowo zwiększają poziom trudności,  zachęcają do nauki poprzez zabawę. Godne polecenia.

 

Autor © :  Beata ,  napisz do autora : email

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swojeimię