Słów kilka o przewadze rattanu nad plastikiem

1
679

Materiał, z którego wykonane są meble ogrodowe ma spore znaczenie. Marzysz o nowoczesnym i oryginalnym wyglądzie ogrodu bądź tarasu? Postaw na rattan. Meble wyplatane z tej egzotycznej rośliny cieszą się rosnącą popularnością. Warto poznać zalety i stworzyć aranżację swoich marzeń.

Okres „chwały” plastikowych mebli już dawno przeminął. Niskie ceny nie przysłaniają wad, czyli niezbyt wysublimowanego designu oraz niskiej wytrzymałości, obejmującej zazwyczaj jeden sezon. Natomiast specyfika rattanu daje producentom szerokie pole do popisu, dzięki czemu klienci mają w czym wybierać.

Zalety mebli wykonanych z rattanu:meble-rattanowe (1)

  • Większość produktów jest ręcznie wyplatanych, rattan charakteryzuje się giętkością, elastycznością i wytrzymałością.
  • Lekkość konstrukcji.
  • Łatwa konserwacja i czyszczenie – wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką.
  • Atrakcyjny wygląd.

W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że nie każdy produkt wytworzony z rattanu zapewnia solidność, komfort i przyciągającą uwagę formę. Wyłącznie w najlepszych sklepach można dokonać zakupu mebli zaprojektowanych i stworzonych z dbałością o najmniejsze szczegóły.

Wady tanich zestawów

  • Brak poduszek lub doposażenie w produkty niezapewniające odpowiedniego komfortu. Niewłaściwą amortyzację błyskawicznie odczujemy na naszym ciele.
  • Słaba jakość wykonania. Niewielkie uszkodzenia plecionki będą systematycznie pogłębiać się, co prowadzi do konieczności dokonania kolejnych zakupów.
  • Skromne wyposażenie zestawu. Fotele to nie wszystko. Dobry zestaw powinien zawierać jeszcze sofę oraz stolik, najlepiej z blatem z hartowanego szkła, zapewniającego bezpieczeństwo.

Produktów spełniających nawet najwyższe wymagania najlepiej szukać pod adresem www.meble.ogrodowe.net/rattanowe. Wspomniany sklep internetowy specjalizuje się w asortymencie niezbędnym dla ogrodu. W bogatej ofercie znajdziesz między innymi: ławki, parasole, leżaki, hamaki, huśtawki, pergole, altanki, mostki, kładki, szklarnie, tunele foliowe, a także grille. Co ważne transakcji dokonuje się bez wstawania z domowego fotela. Kilka kliknięć i gotowe. Meble.Ogrodowe.net, to także zestawy z innych materiałów niż rattan, jak np. metal, drewno czy technorattan.

meble-rattanowe (1)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swojeimię