Spacerowy niezbędnik do dziecięcego wózka.

0
440
spacer z dzieckiem

Nie bez przyczyny mówi się, że ruch to zdrowie. Codzienna aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na wiele aspektów życia. Od ciała po umysł włącznie. Wszelkie formy ruchu są wskazane. Nawet zwykły spacer z dziećmi w niedzielne popołudnie jest mile widziany.

Wybierając się na taki spacer z dzieckiem rodzice przygotują niezbędne akcesoria i gadżety, które będą potrzebne podczas przemierzania parkowych alejek czy leśnych ścieżek.

Porządny spacerowy niezbędnik powinien zawierać rozwiązanie na różne problemy, jakie opiekunowie spotkają na swojej drodze, takie jak nagły głód, silny wiatr, nagły deszcz czy brudna pieluszka. Jak zatem przygotować podstawowy must have na każdą wyprawę?

Dobra organizacja

Wielu rodziców nie zwraca uwagi na porządek i organizację miejsca w wózku przeznaczonego na dodatkowe gadżety. Często najpotrzebniejsze i najczęściej używane przedmioty jak butelka, smoczek uspokajający czy kubek niekapek znajdują się na samym dnie. Wyciąganie ich z pod sterty pieluszek, ubrań czy innych akcesoriów jest nie tylko denerwujące, ale również czasochłonne. A jak wiadomo w przypadku głodnego maluszka, czas reakcji ma duże znaczenie.

Dlatego też, dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w organizer do wózka, który posiada przegródki umożliwiające sprawną segregację wszystkich rzeczy. Jeśli posiadamy mały wózek bez kosza, zakup organizatora lub dodatkowej torby to praktyczne rozwiązanie, które zaoszczędzi rodzicom nie tylko czasu, ale i nerwów.

Podczas pakowania rzeczy na spacer, warto pomyśleć, które przedmioty będą częściej używane, a które mogą się praktycznie nie przydać. Warstwowe układanie przedmiotów to najlepszy przykład dobrej organizacji.

Smoczki, niekapki i butelki

Wspomniane akcesoria to niezbędna baza dla wszystkich spacerowiczów z wózkami dziecięcymi. W przypadku smoczka uspokajającego, który wprost uwielbia się gubić lub wypadać z dziecięcego wózka lepiej zastosować klips, który umożliwia przypięcie go do ubranka. Taki gadżet jest tani i łatwo dostępny w wielu sklepach. Rodzice mają pewność, że smoczek nie zabrudzi się od ziemi i będzie cały czas czysty podczas spaceru. Bardzo ważna rzeczą podczas aktywnego spędzania czasu na dworze jest również szczelność butelek i kubków. Warto upewnić się przed wyjściem z domu, czy wspomniane akcesoria nie przeciekają.

Dodatkowe stojaki na kubki

Ciekawym pomysłem na szybkie odstawienie kubka z płynem jest przyczepiany stojak lub uchwyt na takiego typu rzeczy. Rodzice mają pewność, że nic się nie rozleje a maleństwo może w każdej chwili otrzymać pożądany soczek czy wodę. Poza tym stojaki to również rewelacyjny dodatek dla wielbicieli kaw czy herbat, którzy lubią spacerować popijając gorący napój.

Ochraniacze przed słońcem

Piękna pogoda i bezchmurne niebo sprzyja spędzaniu czasu na dworze. Jednak zbyt silne promienie słoneczne mają negatywny wpływ na zdrowie dzieci. Praktycznym dodatkiem do wózka, który pozwoli ochronić delikatny organizm maluszków, są panele przeciwsłoneczne lub dodatkowe zadaszenia. Można je łatwo doczepić za pomocą zatrzasków do poręczy wózka i ustawić pod dokładnie takim kątem, jaki nas interesuje.

Z kolei w trakcie brzydkiej pogody warto mieć ze sobą ochraniacz przeciwdeszczowy, który zazwyczaj jest nakładany na cały wózek. W ich przypadku lepiej sprawdzić wymiary lub model. Może się okazać, że nie wszystkie ochraniacze pasują do każdego typu wózka.

Kremy i dodatki pielęgnacyjne

Aby zapewnić odpowiednią higienę podczas spaceru nie można zapomnieć o chusteczkach antybakteryjnych lub nawilżających, które szybko usuną brud z rączek czy buzi dziecka. Gdy przebywamy długi czas na słońcu rodzice powinni pamiętać o dodatkowej ochronie w postaci kremy z wysokim filtrem UV.

 

Photo by Humphrey Muleba on Unsplash

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię