Wszystko co chciałabyś wiedzieć, ale boisz się zapytać o ginekologii estetycznej

0
954

Co charakteryzuje współczesne kobiety? Są silne, pewne siebie, niezależne, są zdecydowane, dbają o siebie, ale bywają też wstydliwe. Zwłaszcza gdy chodzi o zdrowie intymne. Lekarze głośno mówią o tym, że bardzo trudno jest mówić kobietom o problemach związanych z narządami rozrodczymi. Ale jest też duży odsetek kobiet, które nie wstydzą się sfery intymnej i chcą o niej głośno rozmawiać. Są to kobiety, które stosują zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej. Nie wiesz co to albo nie wiesz czy i ty możesz skorzystać z zakresu zabiegów w tej dziedzinie?

Czym jest ginekologia estetyczna?

Ginekologia estetyczna to dziedzina medycyny, która rozwiązuje problemy zdrowotne, a także problemy estetyczne, które związane są z narządami rozrodczymi kobiet. W przeciwieństwie do swojej pierwotnej gałęzi, czyli tradycyjnej ginekologii, nie rozwiązuje wszystkich problemów zdrowotnych, ale może być stosowana jako uzupełnienie zaleconej przez ginekologa terapii. Charakteryzuje jako niski stopień inwazyjności, bezbolesność, szybki czas działania, a także krótki czas rekonwalescencji. Część zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej nie musi być wielokrotnie powtarzana. Czasem wystarczy nawet jeden zabieg, po którym zobaczymy natychmiastowe rezultaty.

Jaki zakres obejmuje ginekologia estetyczna?ginekologia-estetyczna (1)

Jak już wspomnieliśmy, ginekologia estetyczna nie pozwoli rozwiązać wszystkich problemów zdrowotnych – tymi zajmuje się ginekologia. Jej odłam związany z estetyką pomaga natomiast rozwiązać wszelkie problemy związane z niepożądanym kształtem narządów rozrodczych, ale może też pomóc przy niektórych schorzeniach, które mogą bezpośrednio wynikać z anatomicznego kształtu. Najczęstszym przykładem jest problem nietrzymania moczu. Jest to jedna z częstszych dolegliwości wśród kobiet, które rodziły naturalnie. Podczas porodu nasze narządy rozluźniają się, aby ułatwić dziecku przyjście na świat. Nie zawsze “powracają” one na swoje pierwotne miejsce, stąd mogą pojawić się problemy przy powstrzymaniu strumienia moczu. Polecamy wtedy zabieg z użyciem MonaLisa Touch – radzą specjaliści z poznańskiego oddziału Kliniki Ziemlewski. MonaLisa Touch to nowoczesny laser, który rozwiązuje problem nietrzymania moczu już w trakcie pierwszego zabiegu. Na głowicy znajduje się laser. Tworzy on tysiące mikrouszkodzeń na powierzchni tkanki i wymusza tym samym natychmiastową regenerację. Wiązka lasera działa też pobudzająco na komórki kolagenu, które odpowiadają za jędrność skóry.

Ginekologia estetyczna pozwala też wykonać zabiegi, które zmieniają kształt naszych narządów, jak np. labioplastyka czyli korekta kształtu warg sromowych. Możliwy jest też lifting krocza. Po porodzie (po wykonaniu nacięć) lub w okresie menopauzy skóra traci jędrność. Jeśli tkanki skórne nie działają odpowiednio, dochodzi do rozluźnienia skóry, która może sprawiać dyskomfort. Obwisła skóra może też powodować otarcia i rany, przez co nieustannie odczuwamy ból i nie możemy normalnie funkcjonować. W tej kwestii rozwiązaniem jest zastosowanie nici liftingujących Vaginal Narrower. Są to specjalne nici, które wszczepia się pod skórę krocza. Mają one specjalne haczyki, które umożliwiają zaczepienie się nic tuż pod tkanką. Efekt jest natychmiastowy, a co najważniejsze, uśpione wcześniej tkanki kolagenowe zostają ponownie pobudzone do działania i pomagają niciom utrzymać skórę w odpowiednim napięciu. Nici są całkowicie bezpieczne, gdyż tworzone są z biowchłanialnych substancji, całkowicie bezpiecznych dla zdrowia.

Zabiegi (nie)zbędne?

Jak już wiecie, ginekologia estetyczna pomaga w zmianie wyglądu narządów intymnych. Wiele kobiet tego potrzebuje, bo uważa, że dopiero po zmianie np. kształtu warg sromowych czy też obkurczeniu pochwy, będą wystarczająco seksowne dla swoich partnerów lub podołają ich upodobaniom. Dlatego też pojawiły się zabiegi typu wybielanie miejsc intymnych. Nie są to zabiegi, które należy przeprowadzić, ale jeśli komuś nie odpowiada naturalny odcień narządów rozrodczych, również może to zmienić. Technologia idzie naprzód, a wraz z nią medycyna, a to wszystko z myślą o pacjentach. Dlatego jeśli chcemy coś zmienić w swoim wyglądzie, możemy to zrobić – nawet jeśli dotyczy to stref intymnych.

Artykuł przygotowany we współpracy z: http://www.klinikiziemlewski.pl/

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię