Zabawki dla dzieci – jak i gdzie kupować je rozsądnie?

0
600

W momencie, kiedy w domu pojawia się dziecko, rodzice doskonale zdają sobie sprawę z tego, że będą musieli przeorganizować swoją codzienność. Maluch skradnie im najwięcej uwagi i będzie także wymagał stałej opieki. Jednocześnie najważniejszą kwestią, w życiu dziecka, stają się zabawki. Będą mu one towarzyszyły podczas codziennych przygód, a także staną się jego najlepszymi przyjaciółmi. Jednocześnie rodzice świetnie zdają sobie sprawę z tego, że sam wybór zabawek dla dzieci nie jest najłatwiejszym zadaniem. Wobec tego jak i gdzie warto je kupować, by pociecha była zadowolona?

Jakich zabawek potrzebuje dziecko?

Najważniejszą kwestią, podczas wyboru zabawek, okazuje się sprecyzowanie potrzeb dziecka. To ono będzie z nich korzystać i poniekąd to właśnie jego potrzeby powinny być spełnione. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, na jakim etapie rozwoju znajduje się nasza pociecha. Inne zabawki będą odpowiednie dla dziecka rocznego, zaś inne dla trzylatka. Co więcej, warto zwrócić również uwagę na rolę, jaką odgrywają tego typu akcesoria w życiu malucha. Mają one mu wypełnić wolny czas i dostarczyć rozrywki, jednak to nie wszystko. Zabawki dodatkowo powinny:

  • wspierać rozwój psycho-fizyczny dziecka – dostarczyć mu powodów do ruchu i aktywności, a także skłonić do wytężonego, logicznego myślenia;
  • wspierać rozwój sensoryczny – integracja sensoryczna wśród maluchów jest wyjątkowo istotna. Zabawki powinny więc pomaga w odbiorze i interpretacji poszczególnych bodżców;
  • wspierać rozwój kreatywności – to kolejna rola, jaką powinny spełniać zabawki w życiu dziecka. Kreatywność to cecha, która ma ogromny potecnajł na przyszłość.

Jak więc widać, zabawki nie tylko mają dostarczać rozrywki, ale także powinny spełniać swoja rolę edukacyjną. Dzięki temu rodzice będą mogli obserwować zrównoważony i niezakłócony rozwój swojej pociechy.

Jakie zabawki są dla dzieci odpowiednie?

Pomiędzy kwestią tego, jakich zabawek oczekuje dziecko, a tego, jakie są wybierane przez rodziców, pozostaje również kwestia ich „odpowiedniości”. Okazuje się, że często rodzice wybierają zabawki, które są wskazywane przez dzieci, mimo pewnych wątpliwości. Pociechom jednak wyjątkowo trudno jest odmówić. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że zabawki dla maluchów powinny być całkowicie bezpieczne. Oznacza to, że istotnym aspektem ich wyboru są materiały, z których zostały one wykonane. Z najlepszych sklepach można spotkać akcesoria dziecięce, które posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty. Są one potwierdzeniem tego, że zabawki zostały wyprodukowane zgodnie z normami unijnymi, które obowiązują w kwestii wyrobów dla najmłodszych. Można więc mieć pewność, że nie zawierają one szkodliwych materiałów i toksyn, które mogłyby wpłynąć na samopoczucie, a nawet i na zdrowie pociechy. Takie zabawki sprawiają, że zarówno rodzicie jak i ich dzieci mogą poczuć się po prostu bezpiecznie.

Gdzie kupować zabawki dla dzieci?

Ostatnim aspektem kupowania zabawek dla dzieci jest miejsce, z których one pochodzą. Mowa tu zarówno o sklepach stacjonarnych jak i internetowych jak np. ekstrazabawki.pl. Okazuje się, że z dużym sceptycyzmem traktowane są e-sklepy chociażby z uwagi na to, że zabawek w nich nie można własnoręcznie sprawdzić. Jednak rodzice muszą pamiętać o tym, że to właśnie internetowe butiki z akcesoriami dla dzieci oferują znacznie szersze możliwości wyboru i atrakcyjniejsze ceny. Co więcej, w momencie kiedy zabawka nie przypadnie dziecku do gustu, można ją po prostu zwrócić. Warto więc tę kwestię dobrze przeanalizować.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię