ZMIANY W BECIKOWYM – STYCZEŃ 2012

0
553

Wraz z nowym rokiem 2012 rodziny będą musiały zapoznać się ze zmianami wynikającymi z expose premiera Donalda Tuska. Jedna z nich dotyczy ulgi prorodzinnej, tak zwanego becikowego.

Od stycznia 2012 roku Od 1 stycznia 2012 r. kobiety, które w ośrodkach pomocy społecznej lub gminach będą się ubiegać o wypłatę becikowego lub dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka, będą musiały przynieść zaświadczenie z przychodni, że pozostawały pod opieką medyczną od dziesiątego  tygodnia ciąży do porodu.

Niektóre mamy na pewno pamiętają, ze taki przepis już kiedyś obowiązywał. Wprowadzono go w listopadzie 2009 roku. Jednak ze względu na liczne protesty różnorodnych organizacji, od 31 marca 2010 roku został zawieszony do 31 grudnia 2011.

Kwota becikowej pomocy wynosi 1000 zł. Otrzymać je może matka, ojciec lub opiekun prawny dziecka niezależnie od dochodu w rodzinie. Należy się więc wszystkim, którzy dopełnią odpowiednich formalności. Kontrowersje wzbudza tylko fakt, że przysługuje ono także osobom o bardzo wysokich dochodach.

Autor © :  Beata ,  napisz do autora : email

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię