Alchemy – lista kombinacji: aktualizacja

0
852

Lista kombinacji do gry Alchemy: aktualizacja

Nowa wersja Alchemii (o numerze 2.0.5) to kilka zmienionych ikon, dwa elementy, które stały się aktywne (R2-D2 i planeta), tzn. nie są już pierwiastkami „ostatecznymi” (oznaczanymi *) i można z nimi tworzyć nowe kombinacje. Przede wszystkim jednak dodano 10 nowych elementów oraz nowe kombinacje prowadzące do utworzenia pierwiastków, które już wcześniej udało nam się otrzymać.

Niestety gra nadal ma problemy z ustawieniami językowymi. Po pierwsze, lokalizacja (nie tylko w wersji polskiej) jest niedbała, momentami dziwaczna (by nie użyć mocniejszych słów). Lekceważenie użytkowników przez tłumaczy nie byłoby problemem, gdyby nie wpływało na rozgrywkę. A wpływa. Jeden z nowych elementów, to ciasto (ang. pie). Do jego utworzenia potrzebne jest… ciasto (ang. dough). Fakt, że tłumacz nie odróżnia surowego ciasta od placka byłby problemem tylko dla jego żołądka, gdyby nie to, że w wersji polskiej (i kilku innych) kombinacja potrzebna do utworzenia nowego elementu po prostu nie działa. Najlepiej więc grać po angielsku (ściągawka w tym języku znajduje się tutaj). I tu dochodzimy do drugiego problemu: zmiana wersji językowej (ale także tasowanie elementów, zmiana orientacji ekranu) powoduje zamieszanie w ustawieniach gry: wyłączone łączenie uzyskanych wcześniej elementów włącza się samoczynnie, licznik odkrytych pierwiastków przekłamuje, itd. Być może problem dotyczy tylko niektórych wersji systemu i telefonów.

Znajdź różnicę…

Poniżej znajduje się lista nowych elementów w grze Alchemy. Pełną, zaktualizowaną listę można znaleźć tutaj (wersja polska) i tutaj (wersja angielska).

#   Element   Wynik   Wynik
1   akwarium*   szkło + ryba  
2   C-3PO   robot + R2-D2  
3   ciasto*   owoc + ciasto  
4   deszcz   woda + chmura  
5   drut   miedź + wątek  
6   iPhone*   telefon + owoc  
7   miedź   srebro + złoto  
8   telefon   drut + dźwięk  
9   wątek   przędza + kołowrotek  
10   Wenus   seks + planeta   kobieta + planeta

 

Po drucie do wątku
 
Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię