Idealna fototapeta do pokoju dziecięcego – Auta i nie tylko

1
1382

Wśród całego zamieszania związanego z remontem czy urządzaniem nowego mieszkania, aranżacja pokoju dziecięcego może być chwilą wytchnienia i świetną zabawą. Bogactwo barw oraz wzorów, zarówno w obszarze wyposażenia, jak i samych farb ściennych czy tapet sprawia, że każdy dorosły chociaż na chwilę staje się dzieckiem. Jednocześnie wielość możliwości może wprawić w lekką konsternację. Dlatego przedstawiamy krótki przewodnik po możliwościach dekoracji ścian.

Auta i Hello Kitty – dominujący motyw nie musi przytłaczać

Idole dzieci nie zawsze budzą w rodzicach równie przyjemne emocje. W jaki sposób zadośćuczynić marzeniom dziecka, a jednocześnie nie przytłoczyć całego pokoju niekoniecznie lubianym osobiście motywem? Przede wszystkim warto ustalić z pociechą, że jego ulubiona kreskówkowa postać otrzyma jedną, honorową ścianę, albo nawet jeden kącik. Specjaliści z Krainy Barw sugerują w takich wypadkach wybór spośród fototapet na fizelinie, dostępnych w kilku rozmiarach i drukowanych ekologiczną, bezzapachową metodą lateksową.

Zdecydowanie największą sympatią wśród najmłodszych chłopców od dawna cieszą się motywy z kreskówki Auta, z kolei nawet starsze dziewczęta często upierają się przy Hello Kitty. Na wybór fototapety warto zdecydować się przed zakupem farby. Jeżeli na upatrzonej przez malucha fototapecie dominuje bardzo ciężki, ciemny lub jaskrawy kolor, można stonować go odpowiednio dobraną barwą pozostałych ścian. Dobrą przeciwwagą dla intensywnych kolorów ścian będą stonowane dywany, zasłony czy narzuta na łóżko.

Drobniejsze elementy dekoracyjne

Jeżeli chcemy by motyw dekoracyjny wkomponował się pokój dziecięcy jeszcze bardziej dyskretnie, możemy sięgnąć np. po bordery ścienne – mówi doradca z firmy Kraina Barw. Choć oryginalnie bordery stanowią wykończenie tapet, często korzysta się z nich, jak z samodzielnego elementu zdobienia. Sporym zainteresowaniem cieszą się też fototapety na drzwi oraz naklejki samoprzylepne.

Łóżka dla dzieci

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię