Jak wybrać wygodne biurko dla dziecka?

1
1081

Biurko dla ucznia, to jego miejsce pracy. Wraz z pójściem dziecka do szkoły zmienia się jego rytm dnia. Dostosowanie otoczenia do nowych potrzeb może mu pomóc w adaptacji. Biurko jest nieodzownym elementem jego szkolnych zmaganiach, dlatego warto dostosować go do indywidualnych potrzeb dziecka. Poniżej przedstawiamy na co zwrócić uwagę przy zakupie biurka, aby było wygodne i bezpieczne.

Biurko powinno być przede wszystkim ergonomiczne, ma to znaczący wpływ na zdrowie i komfort pracy. Mebel powinien być dostosowany do wzrostu i budowy dziecka. Dorastające dzieci każdego roku są wyższe o około 7 centymetrów, dlatego biurko powinno mieć system regulacji wysokości i kąta nachylenia blatu. Podczas pisania i czytania warto ustawić blat pod kątem 16 stopni, co zapewni prostą postawę podczas siedzenia. Na dobrą ergonomię wpływa też rozmieszczenie elementów na pulpicie. Przedmioty najczęściej używane powinny być w zasięgu ręki, co uchroni przed przyjmowaniem nienaturalnej, obciążającej kręgosłup pozycji.

Biurko powinno też być funkcjonalne. Najlepsze modele to te, które pozwalają na wiele praktycznych rozwiązań, jak na przykład rozbudowa blatu, czy montaż szafek. Umożliwia to dostosowanie mebla do indywidualnych potrzeb każdego dziecka. Nie poleca się stawiania na blacie komputerów, drukarek i innych podobnych sprzętów, ponieważ zabierają dużo przestrzeni roboczej. Lepszym rozwiązaniem jest rozbudowanie biurka za pomocą nadstawek.

Przydatnym elementem są też pojemne, wysuwane półki, gdzie można pomieścić szkolne przybory. Dodatkowo warto zorganizować mobilne kontenery z szufladami, gdzie można przechowywać dokumenty.

Należy pamiętać, że biurko dla dziecka powinno być nie tylko ergonomiczne i funkcjonalne, ale też estetyczne. Ważne, aby nie tylko podobało się dziecku, ale pasowało też do wystroju pokoju. Pogodzenie tych dwóch elementów wcale nie musi być takie proste, jak się wydaje. Można spotkać modele, które posiadają wymienne, kolorowe części, dzięki którym można dopasować je do innych mebli w pokoju dziecka. Ciekawym rozwiązaniem jest też montaż wzorzystych paneli bocznych, które będą stanowić dodatkowy element dekoracji. Warto też zwrócić uwagę na fakturę mebla, dobrej jakości biurko jest bowiem inwestycją na lata. W okresie szkolnym jest to najważniejszy mebel pokoju naszego dziecka.

Polecamy zapoznanie się z portalem kuponowo.pl, na którym można odkryć kody rabatowe na szeroki asortyment produktów różnych marek i obniżyć koszt zakupów.

1 KOMENTARZ

  1. pAMIĘTAĆ TRZEBA BY BIURKO WYBRAĆ POD WZROST DZIECKA, A NIE NA ZAPAS. jak będzie siedziało przy za wysokim biurkiem przez kilka lat to na zdrowa postawę mu sie rzuci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię